Zespół – Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Kajetanach

Lekarze specjaliści:

dr hab. n. med. Piotr Henryk Skarżyński - specjalista otorynolaryngolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. W 2012 roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych, w 2015 roku – tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych, a w 2016 roku – specjalisty w dziedzinie otorynolaryngologii.

Dyrektor Instytutu Narządów Zmysłów, Członek Zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus, Członek Zarządu International Society for Telemedicine and eHealth (organizacji partnerskiej WHO) oraz Członek Komisji Zarządu ds. kongresów i warsztatów w European Academy of Otology and Neurootology.

Począwszy od 2005 roku bierze czynny udział w konferencjach krajowych i zagranicznych. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji naukowych w specjalistycznych, krajowych i zagranicznych czasopismach.

Pełni również rolę instruktora podczas różnego rodzaju spotkań i konferencji. Aktywnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach medycznych (krajowych i zagranicznych) z zakresu laryngologii, protetyki słuchu, audiologii, otorynolaryngologii, rynologii, otologii i otoneurologii.

dr n. med. Maciej Mrówka

lek. med. Marek Porowski

lek. med. Katarzyna Łazęcka

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizacje I i II stopnia uzyskała w Klinice Otolaryngologii CMKP w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim. W trakcie przygotowywania doktoratu na temat ” Analiza patogenu Streptoccocous pneunonie jako czynnika sprawczego ostrego zapalenia migdałków podniebiennych i jego powikłań” pod kierownictwem Pani Profesor Walerii Hryniewicz ( Centralne Laboratorium Surowic i Szczepionek). Od 2006 roku do dnia dzisiejszego członek zespołu Otolaryngochirurgii Miedzynarodowego Centrum Mowy i Słuchu IFiPS w Warszawie.Główny zakres działalności chirurgicznej to rynochirurgia ( zabiegi w zakresie nosa i zatok obocznych nosa) oraz operacje zmian na szyi. Zainteresowania medyczne obejmują również problem diagnostyki i leczenia zespołu bezdechów sennych (OSA)- wykonuje badania polisomnograficzne. Autor i współautor publikacji medycznych o zasięgu krajowym.

Oferta usług medycznych:

  • Leczenie farmakologiczne i chirurgiczne zmian w zakresie nosa, zatok obocznych nosa, jamy ustnej i gardła.
  • Mikrobiologiczne podstawy ostrych i przewlekłych stanów zapalnych w zakresie górnych dróg oddechowych
  • Badania endoskopowe nosa, nosogardła.
  • Badania polisomnograficzne.
  • Kwalifikacje do zabiegów chirurgicznych w zakresie nosa,zatok obocznych nosa, gardła, zmian na szyi.

lek. med. Robert Osmólski

lek. med. Paulina Klimek - Młotkowska

lek. med. Roman Barylyak

lek. med. Karol Myszel

lek. med. Justyna Dąbrowska-Bień

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista otorynolaryngologii chirurgii głowy i szyi (najwyższy wynik z egzaminu). Zatrudniona w Oddziale Otorynolaryngochirurgii Światowego Centrum Słuchu. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób nosa i zatok przynosowych.
Doktor Justyna Dabrowska-Bien odbywała staże i kursy w rekomendowanych ośrodkach polskich i zagranicznych (m.in. u doktora D.Toriumi, byłego prezydenta Amerykańskiej Akademii Chirurgii Plastycznej i Rekonstukcyjnej Twarzy w Facial Plastic Surgery Center Chicago IL oraz u profesora G.Rettingera światowej sławy specjalisty rynochirurgii w Oddziale Chirurgii Głowy i Szyi Szpitala Uniwersyteckiego w Ulm) co pozwoliło jej na poszerzenie wiedzy z zakresu chirurgii estetycznej i plastycznej twarzy. Ma na koncie ponad 20 kursów z medycyny estetycznej.
Spektrum zainteresowań pani doktor to rynochirurgia oraz „aging face”, zastosowanie różnych metod odmłodzenia twarzy w tym kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, nici liftingujace, przeszczep tłuszczu, komórek macierzystych i inne.

lek. med. Danuta Raj-Koziak

Absolwentka I Wydziału Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Specjalizację I stopnia z zakresu otolaryngologii realizowała w katowickich szpitalach klinicznych. Specjalizację II stopnia z zakresu audiologii realizowała w szpitalu klinicznym Akademii Medycznej w Poznaniu oraz w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. Od roku 1997 pracuje w Klinice Szumów Usznych Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Autor i współautor około 20 publikacji medycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi. Uczestniczy w pracy dydaktycznej i szkoleniu lekarzy laryngologów i audiologów z zakresu szumów usznych i nadwrażliwości słuchowej.

Oferta usług medycznych:

  • diagnostyka zaburzeń słuchu u dorosłych i dzieci
  • badania wstępne i okresowe osób narażonych na hałas
  • diagnostyka i leczenie szumów usznych u dorosłych i dzieci
  • diagnostyka i leczenie nadwrażliwości słuchowej u dorosłych i dzieci
  • fizykoterapia w schorzeniach trąbek słuchowych

dr n.med. Elżbieta Włodarczyk

Personel medyczny:

Małgorzata Jóźwiak - koordynator pracy personelu pielęgniarskiego/ pielęgniarka oddziałowa

Monika Borzuta - pielęgniarka

Jolanta Iwanek - pielęgniarka

Marta Koziarska - pielęgniarka

Barbara Osóbka - pielęgniarka

Małgorzata Stępień - pielęgniarka

Alicja Wawrzyńska - pielęgniarka

Ludmiła Zhuchko - asystent kliniczny

Berenika Wiraszka - rejestratorka medyczna

Łukasz Kralczyński - technik medyczny, protetyk słuchu

Iwona Zarzycka - technik medyczny, protetyk słuchu

Sylwia Piotrowska - technik medyczny/asystentka medyczna

Joanna Listwon - technik medyczny

Magdalena Kosowska - technik medyczny, protetyk słuchu

Marta Morawska - technik medyczny, protetyk słuchu

Anna Zawadzka - technik medyczny, protetyk słuchu

Karolina Cieślik - technik medyczny