Zespół – Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Kajetanach

dr hab. n. med. Piotr Henryk Skarżyński - specjalista otorynolaryngolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. W 2012 roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych, w 2015 roku – tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych, a w 2016 roku – specjalisty w dziedzinie otorynolaryngologii.

Dyrektor Instytutu Narządów Zmysłów, Członek Zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus, Członek Zarządu International Society for Telemedicine and eHealth (organizacji partnerskiej WHO) oraz Członek Komisji Zarządu ds. kongresów i warsztatów w European Academy of Otology and Neurootology.

Począwszy od 2005 roku bierze czynny udział w konferencjach krajowych i zagranicznych. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji naukowych w specjalistycznych, krajowych i zagranicznych czasopismach.

Pełni również rolę instruktora podczas różnego rodzaju spotkań i konferencji. Aktywnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach medycznych (krajowych i zagranicznych) z zakresu laryngologii, protetyki słuchu, audiologii, otorynolaryngologii, rynologii, otologii i otoneurologii.

dr n. med. Maciej Mrówka

lek. med. Jędrzej Bartosik

lek. med. Marek Porowski

lek. med. Katarzyna Łazęcka

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizacje I i II stopnia uzyskała w Klinice Otolaryngologii CMKP w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim. W trakcie przygotowywania doktoratu na temat ” Analiza patogenu Streptoccocous pneunonie jako czynnika sprawczego ostrego zapalenia migdałków podniebiennych i jego powikłań” pod kierownictwem Pani Profesor Walerii Hryniewicz ( Centralne Laboratorium Surowic i Szczepionek). Od 2006 roku do dnia dzisiejszego członek zespołu Otolaryngochirurgii Miedzynarodowego Centrum Mowy i Słuchu IFiPS w Warszawie.Główny zakres działalności chirurgicznej to rynochirurgia ( zabiegi w zakresie nosa i zatok obocznych nosa) oraz operacje zmian na szyi. Zainteresowania medyczne obejmują również problem diagnostyki i leczenia zespołu bezdechów sennych (OSA)- wykonuje badania polisomnograficzne. Autor i współautor publikacji medycznych o zasięgu krajowym.

Oferta usług medycznych:

  • Leczenie farmakologiczne i chirurgiczne zmian w zakresie nosa, zatok obocznych nosa, jamy ustnej i gardła.
  • Mikrobiologiczne podstawy ostrych i przewlekłych stanów zapalnych w zakresie górnych dróg oddechowych
  • Badania endoskopowe nosa, nosogardła.
  • Badania polisomnograficzne.
  • Kwalifikacje do zabiegów chirurgicznych w zakresie nosa,zatok obocznych nosa, gardła, zmian na szyi.

lek. med. Roman Barylyak

dr n. med. Justyna Dąbrowska-Bień

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista otorynolaryngologii chirurgii głowy i szyi (najwyższy wynik z egzaminu). Zatrudniona w Oddziale Otorynolaryngochirurgii Światowego Centrum Słuchu. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób nosa i zatok przynosowych.
Doktor Justyna Dabrowska-Bien odbywała staże i kursy w rekomendowanych ośrodkach polskich i zagranicznych (m.in. u doktora D.Toriumi, byłego prezydenta Amerykańskiej Akademii Chirurgii Plastycznej i Rekonstukcyjnej Twarzy w Facial Plastic Surgery Center Chicago IL oraz u profesora G.Rettingera światowej sławy specjalisty rynochirurgii w Oddziale Chirurgii Głowy i Szyi Szpitala Uniwersyteckiego w Ulm) co pozwoliło jej na poszerzenie wiedzy z zakresu chirurgii estetycznej i plastycznej twarzy. Ma na koncie ponad 20 kursów z medycyny estetycznej.
Spektrum zainteresowań pani doktor to rynochirurgia oraz „aging face”, zastosowanie różnych metod odmłodzenia twarzy w tym kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, nici liftingujace, przeszczep tłuszczu, komórek macierzystych i inne.

dr n. med. Danuta Raj-Koziak

Absolwentka I Wydziału Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Specjalizację I stopnia z zakresu otolaryngologii realizowała w katowickich szpitalach klinicznych. Specjalizację II stopnia z zakresu audiologii realizowała w szpitalu klinicznym Akademii Medycznej w Poznaniu oraz w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. Od roku 1997 pracuje w Klinice Szumów Usznych Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Autor i współautor około 20 publikacji medycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi. Uczestniczy w pracy dydaktycznej i szkoleniu lekarzy laryngologów i audiologów z zakresu szumów usznych i nadwrażliwości słuchowej.

Oferta usług medycznych:

  • diagnostyka zaburzeń słuchu u dorosłych i dzieci
  • badania wstępne i okresowe osób narażonych na hałas
  • diagnostyka i leczenie szumów usznych u dorosłych i dzieci
  • diagnostyka i leczenie nadwrażliwości słuchowej u dorosłych i dzieci
  • fizykoterapia w schorzeniach trąbek słuchowych

dr n. med. Elżbieta Włodarczyk

dr hab. n. med. Artur Niedzielski

lek. med. Barbara Buniowska

lek. med. Ewa Hordyńska

lek. med. Aleksandra Mickielewicz

lek. med. Andrzej Pastuszak

lek. med. Kamila Osińska

dr n. med. Paulina Krasnodębska

lek. med. Małgorzata Buksińska

Małgorzata Jóźwiak - koordynator pracy personelu pielęgniarskiego/ pielęgniarka oddziałowa

Monika Borzuta - pielęgniarka

Jolanta Iwanek - pielęgniarka

Marta Koziarska - pielęgniarka

Barbara Osóbka - pielęgniarka

Małgorzata Stępień - pielęgniarka

Ludmiła Zhuchko - asystent kliniczny

Berenika Wiraszka - rejestratorka medyczna

mgr Łukasz Kralczyński - technik medyczny, protetyk słuchu

mgr inż. Iwona Zarzycka - technik medyczny, protetyk słuchu

Sylwia Piotrowska - technik medyczny/asystentka medyczna

mgr Joanna Listwon - technik medyczny

Magdalena Kosowska - technik medyczny, protetyk słuchu

Marta Morawska - technik medyczny, protetyk słuchu

Anna Zawadzka - technik medyczny, protetyk słuchu

Karolina Cieślik - technik medyczny

tech. Eliza Piątek - protetyk słuchu