Oferta usług – Małopolskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS

Otolaryngologia

401_mŚwiadczenia z zakresu otolaryngologii udzielane są przez lek. Bogusława Barańskiego. Porady wykonywane są przy użyciu unitu laryngologicznego z możliwością użycia endoskopu (wideootoskopia, wideolaryngoskopia, nasofiberoskopia) oraz użycia mikroskopu diagnostycznego dla oceny i terapii schorzeń uszu. W przypadku kwalifikacji do operacji, zabiegi wykonywane w Szpitalu Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS. Posiadamy kontrakt z NFZ na realizację świadczeń w zakresie otolaryngologii.

Audiologia i foniatria

402_mŚwiadczenia z zakresu audiologii i foniatrii udzielane są przez lek. Bogusława Barańskiego. Porady wykonywane są przy użyciu unitu laryngologicznego z możliwością endoskopii (wideootoskopia, wideolaryngoskopia, nasofiberoskopia, wideostroboskopia) oraz użycia mikroskopu diagnostycznego dla oceny i terapii schorzeń uszu. Podczas konsultacji prowadzone są: diagnostyka zaburzeń głosu i mowy u dzieci i dorosłych, diagnostyka niedosłuchu u dzieci i dorosłych, diagnostyka szumów usznych oraz rehabilitacja głosu w różnych schorzeniach foniatrycznych. W gabinecie badań słuchu wykonane są m.in.: audiometria tonalna, tympanometria i badanie odruchów z mięśnia strzemiączkowego, audiometria słowna, badanie otoemisji akustycznej, badanie potencjałów wywołanych z pnia mózgu.Posiadamy kontrakt z NFZ na realizację świadczeń w zakresie audiologii i foniatrii.

Logopedia

403_mŚwiadczenia z zakresu logopedii udzielane są przez logopedę i surdologopedę mgr Miłosławę Ślęczkowską-Farynę. W ofercie Centrum znajdują się konsultacje i terapie w ramach umowy z NFZ. Za pomocą terapii logopedycznych korygowane są różne zaburzenia m.in.: rehabilitacja osób z zaburzeniami słuchu, opóźniony rozwój mowy, alalia, dyslalia, dysleksja, afazja, dyzartria.

Protetyka słuchu

404_mŚwiadczenia z zakresu protetyki słuchu udzielane są przez protetyk słuchu Magdalenę Larendowicz. W ofercie Centrum znajduje się profesjonalny dobór i dopasowanie aparatów słuchowych wiodących firm, a także opieka protetyczna przez cały okres użytkowania aparatu słuchowego. W Centrum dostępne są również akcesoria do aparatów i implantów słuchowych oraz systemy wspomagające słyszenie FM dla osób z niedosłuchem oraz z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Umowa z NFZ pozwala na dofinansowanie części kosztów ponoszonych przez pacjenta podczas zakupu aparatów słuchowych.

Inhalacje

405_mDysponujemy inhalatorami, które przeznaczone są do leczenia schorzeń uszu, zatok i krtani.

  • Inhalator ultradźwiękowy z przystawką pulsacyjną lub bez, wytwarzające wibroaerozol lub aerozol z roztworów leczniczych,
  • Inhalator AMSA, który wytwarzając wibroaerozol i opcjonalnie nadciśnienie jest szczególnie przydatny w leczeniu dysfunkcji trąbki słuchowej (Eustachiusza) oraz wysiękowego zapalenia ucha środkowego.