Oferta usług – Opolskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS

Otorynolaryngologia

161_mW ramach świadczeń z zakresu otolaryngologii realizujemy kompleksowe usługi diagnostyczne, terapeutyczne i rehabilitacyjne. Obejmują one swym zakresem problemy narządu słuchu, głosu i mowy. Wykonujemy szczegółowe badania wideoendoskopowe uszu, nosa, zatok i krtani. Gabinety lekarskie wyposażone są w nowoczesny sprzęt diagnostyczny oraz różnego rodzaju środki lecznicze. Prowadzimy kompleksową kwalifikację do zabiegów chirurgicznych oraz zajmujemy się opieką przed i pooperacyjną. Nasza ferta obejmuje także leczenie wibroaerozolami schorzeń górnych dróg oddechowych, w tym chorób uszu w oparciu o inhalacje z nadciśnieniem (AMSA).

Posiadamy kontrakt z NFZ na realizację świadczeń w zakresie otolaryngologii.

Audiologia i foniatria

162_mW ramach poradni audiologiczno – foniatrycznej oferujemy: badania otoskopowe, videootoskopowe oraz vdeomikroskopowe ucha, badania akumetryczne słuchu, ocenę badań audiometrycznych słuchu dla dzieci i dorosłych. Badania laryngoskopii pośredniej i bezpośredniej krtani za pomocą endoskopii z optyką sztywną i optyką miękką, badania stroboskopowe krtani, badania obciążenia głosu, zakresu głosu, diagnostyka zaburzeń głosu i mowy u dzieci, leczenie wibroaeorozolami (inhalacje) narządu głosu, wlewki dokrtaniowe.

Posiadamy kontrakt z NFZ na realizację świadczeń w zakresie audiologii i foniatrii.

Logopedia

163_mW ramach świadczeń z zakresu logopedii oferujemy diagnostykę i rehabilitację zaburzeń mowy u dorosłych i dzieci, ćwiczenia rehabilitacyjne z emisji głosu, oraz ćwiczenia rytmizacji niepłynności mowy w oparciu o cyfrowy korektor mowy. Nasza oferta to także: ćwiczenia relaksacyjne i stymulacji mowy, terapia zaburzeń percepcji słuchowej, teleffiting pacjentów z implantem ślimakowym, porady i szkolenia dla rodziców i opiekunów, rehabilitacja pacjentów po wszczepieniu implantu ślimakowego oraz osób noszących aparaty słuchowe.

Posiadamy kontrakt z NFZ na realizację świadczeń w zakresie logopedii.

Psychologia

164_mKonsultacja psychologiczna to uzupełnienie wizty lekarskiej. Część problemów związanych z zaburzeniami słuchu i mowy ma podłoże psychologiczne, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Opolskie Centrum Słuchu i Mowy wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów przygotowało ofertę usług obejmujących wszechstronną opiekę psychologiczną. Oferujemy pomoc psychologiczną dla dzieci i dorosłych. Konsultacje dla rodziców i opiekunów osób z zaburzeniami słuchu i mowy, terapię szumów usznych, poradnictwo psychologiczne oraz szkolenia z zakresu radzenia sobie ze stresem, pomoc w sytuacjach kryzysowych.
Wykonujemy badania testowe:

 • Test Stosunków Szkolnych;
 • Testy uwagi;
 • Bezsłowne testy inteligencji dla dzieci;
 • Testy stosunków rodzinnych.

Rehabilitacja

165_mW ramach świadczeń z zakresu rehabilitacji oferujemy:

 • rehabilitację osób po protezowaniu słuchu oraz po wszczepieniu implantu slimakowego,
 • rehabilitację pacjentów z szumami usznymi,
 • rehabilitację zaburzeń głosu i mowy u dzieci oraz dorosłych,
 • ćwiczenia z emisji głosu,
 • terapię niepłynności mowy i jąkania,
 • zaburzeń centralnych słuchu,
 • wczesną stymulację rozwoju mowy dziecka,
 • inhalacje górnych dróg oddechowych (w tym AMSA),
 • zdalne programowanie procesorów mowy implantów ślimakowych (telefiting).

Inhalacje

166_mDysponujemy inhalatorami, które przeznaczone są do leczenia chorób wynikających z zaburzeń funkcjonowania górnych dróg oddechowych: gardła, nosa i zatok.

 • Inhalatory ultradźwiękowe z przystawką pulsacyjną lub bez, wytwarzające wibroaerozol lub aerozol z roztworów leczniczych,
 • Inhalator AMSA, który wytwarzając wibroaerozol i opcjonalnie nadciśnienie jest szczególnie przydatny w leczeniu dysfunkcji trąbki słuchowej (Eustachiusza) oraz wysiękowego zapalenia ucha środkowego.