Warsztaty: Ocena napięcia mięśniowego i postawy dziecka w korelacji z zaburzeniami sensorycznymi

23 stycznia 2020 by Mateusz Szczepanek

Zapraszamy na warsztaty:

Ocena napięcia mięśniowego i postawy dziecka w korelacji z zaburzeniami sensorycznymi. Poprawne poruszanie się i tworzenie nawyków ruchowych w ujęciu fizjoterapeutycznym.

16 maja 2021 w godz. 9:00 – 17:00, Szczecin

Na szkolenie zapraszamy terapeutów SI, nauczycieli, pedagogów, psychologów, logopedów i innych specjalistów, którzy na co dzień pracują z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi mającymi zaburzone napięcie mięśniowe i/lub wady.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach dowiecie się Państwo:

  • dlaczego budowa stopy jest tak ważna dla kształtowania się postawy człowieka,
  • jak ocenić stan funkcjonowania systemu regulującego postawę człowieka oraz samo napięcie mięśniowe,
  • jakie są sposoby oddziaływania na podstawowe zmysły regulujące napięcie mięśniowe w ujęciu fizjoterapeutycznym,
  • czym jest ‘powięź’ oraz poznacie sensoryczne receptory interocepcji, przez co będziecie odróżniać tzw.’ czucie głębokie’ od ‘propriocepcji’ i zrozumiecie dlaczego dziecko chodzi na palcach chcąc ustabilizować wzrok,
  • czym jest terapia sensoryczna oparta na sensorycznym wsparciu (BSMT).

Warsztat wprowadza kursantów w świat fizjoterapeutycznego pojmowania zagadnień nad motorycznością człowieka. Jest to próba odpowiedzi na często zadawane pytania terapeutów SI niebędących związanych z zawodem medycznym. Co było pierwsze: zaburzenia motoryczne czy zaburzenia SI a może odruchy?! Warsztaty są próbą poszerzenia spojrzenia na problemy sensoryczne od strony medycznej jak i sposobów ‘ćwiczenia/stymulacji’ funkcjonujących w fizjoterapii, a mających również swoje miejsce w oddziaływaniach w zakresie terapii SI.

Na warsztatach poznacie Państwo sposoby i techniki bezpiecznego wsparcia oraz przemyślanego stymulowania poszczególnych zmysłów odpowiedzialnych za napięcie mięśniowe i postawę dziecka, jako podstawy prawidłowego rozwoju sensomotorycznego.

Doświadczenia zebrane podczas ćwiczeń warsztatowych pozwolą na skuteczniejsze pomaganie podopiecznym, a praca stanie się łatwiejsza, bardziej efektywna i satysfakcjonująca. Będziecie Państwo w stanie dostosować oczekiwania wobec dziecka/ucznia do jego możliwości, a także, rozumiejąc jego specyficzne potrzeby i trudności, zastosować w klasie lub w domu skuteczne interwencje, które pozwolą mu osiągnąć sukces edukacyjny.

POBIERZ PROGRAM.

PROWADZĄCY

Wojciech Kozłowski – fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, terapii bazalnej, bilateralnej, instruktor sportu, w tym ćwiczeń asymetrycznych i asynchronicznych, terapeuta CST Upledgera, terapeuta terapii czaszkowo- krzyżowej Upledgera. Wykładowca akademicki na kierunkach logopedia, neurologopedia i integracja sensoryczna. Od wielu lat pracuje z dziećmi, a od 1994 roku jest fizjoterapeutą w Przedszkolu Specjalnym “Orzeszek” – placówce Stowarzyszenia „Na Tak” wspierającego dzieci z wieloraką niepełnosprawnością.

Od 2005 roku zajmuje się diagnozowaniem Zaburzeń Przetwarzania Sensorycznego i prowadzeniem terapii. Aktualnie w zakresie diagnozy i terapii zaburzeń przetwarzania sensorycznego współpracuje z Centrum Medycznym Enel-Med. Pracuje systemowo z noworodkami/niemowlakami i rodzicami po trudnościach okołoporodowych tak, aby zniwelować traumatyczne doznania. Członek The International Association of Healthcare Practitioners. Współautor rozdziału książki „Rozwój daje radość” pod redakcją Jacka Kielina. Prowadzi strony dla terapeutów i rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi. Posiada prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty PWZFz: 10833.

MIEJSCE SZKOLENIA

Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy Medincus
ul. Teofila Starzyńskiego 3/4, 70-506 Szczecin

REJESTRACJA

Zapisy: szkolenia.szczecin@csim.pl

Koszt udziału: 450 zł

Liczba miejsc jest ograniczona.

W cenie: materiały, przerwy kawowe, certyfikat.

KONTAKT: 

Termin:

16 maja 2021 r.

Miejsce:

Szczecin, Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy Medincus, ul. Teofila Starzyńskiego 3/4, 70-506 Szczecin

Liczba miejsc ograniczona.

Liczy się kolejność zgłoszeń.

Cena:

450 zł

Cena obejmuje:

materiały, przerwy kawowe, certyfikat

Odbiorcy:

terapeuci SI
nauczyciele
pedagodzy
psychologdzy
logopedzi
inni specjaliści

Zapisy

szkolenia.szczecin@csim.pl

KONTAKT:

ul. Starzyńskiego 3-4, 70-506 Szczecin
tel + 48 91 455 33 00
szczecin@medincus.pl

Copyright by CSIM 2018. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content