Szkolenie: Zaburzenia SI u dorosłych. Diagnoza i terapia.
Zapraszamy na szkolenie:
Zaburzenia SI u dorosłych. Diagnoza i terapia.
15 maja 2021 r., Szczecin
Świadomość społeczna dotycząca występowania zaburzeń przetwarzania sensorycznego jest coraz większa. Do gabinetów SI trafiają osoby dorosłe. Jak rozpoznać zaburzenia? Jak przeprowadzić diagnozę a później terapię? Jakie strategie pracy podjąć, aby poprawić komfort życia osób dorosłych borykających się z przetwarzaniem bodźców sensorycznych? Co można polecić osobie dorosłej w zakresie diety sensorycznej w korelacji z profilem sensorycznym, jaki wytworzyła sobie w procesie adaptacji do życia w sensorycznym świecie. Co tak naprawdę można zrobić w gabinecie SI z dorosłym a co może zrobić taka osoba sama dla siebie? Zaburzenia przetwarzania sensorycznego są zaburzeniem o podłożu stresowym. Bycie w stresie doprowadza do zmian funkcjonowania organizmu.
Warsztat oparty jest o doświadczenia własne terapii osób dorosłych z zaburzeniami SI w koncepcji holistycznego spojrzenia na człowieka potrzebującego pomocy tak, aby mógł czerpać radość z życia „bardziej”. Zaburzenia integracji sensorycznej znacząco wpływają na obniżenie jakości życia osób dorosłych i warto, by również one miały fachowe wsparcie w pokonywaniu trudności.
Warsztat skierowany jest do terapeutów integracji sensorycznej jak również do osób związanych z szeroko rozumianym wsparciem w rozwoju człowieka dorosłego (pedagodzy i terapeuci).
Program
Program kursu:
- Kwestionariusze zaburzeń sensorycznych dla osób dorosłych.
- Kwestionariusz wzorców sensorycznych.
- Indywidualne profile sensoryczne w dorastaniu z nierozpoznanymi zaburzeniami sensorycznymi w dzieciństwie, w oparciu o model przetwarzania sensorycznego według Winnie Dunn.
- Funkcjonowanie człowieka – teoria Paula MacLeana.
- Psychofizjologia stresu.
- Mózg trzewny, komunikacja umysł-jelita.
- Świadoma autoregulacja – autonomicznego układu nerwowego – różne techniki/koncepcje wsparcia osoby dorosłej w gabinecie SI, aby mogła czerpać przyjemność z codziennych doświadczeń sensorycznych.
- Na co mamy wpływ, jako terapeuci, a na co nie – odczucia osoby dorosłej w życiu codziennym.
- Zalecane aktywności ruchowe/terapeutyczne w zależności od profilu sensorycznego – dieta sensoryczna.
- Czytanie „postawy” osoby dorosłej – psychosomatyka.
- Przegląd propozycji wsparcia osoby dorosłej poza gabinetem SI jak np. TRE, CST-Upledgera , SER-Upledgera, SE, Shiatsu i inne.
PROWADZĄCY
Wojciech Kozłowski
Fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, terapii bazalnej, bilateralnej, instruktor sportu, w tym ćwiczeń asymetrycznych i asynchronicznych, terapeuta CST Upledgera, terapeuta terapii czaszkowo- krzyżowej Upledgera. Wykładowca akademicki na kierunkach logopedia, neurologopedia i integracja sensoryczna. Od wielu lat pracuje z dziećmi, a od 1994 roku jest fizjoterapeutą w Przedszkolu Specjalnym “Orzeszek” – placówce Stowarzyszenia „Na Tak” wspierającego dzieci z wieloraką niepełnosprawnością.
Od 2005 roku zajmuje się diagnozowaniem Zaburzeń Przetwarzania Sensorycznego i prowadzeniem terapii. Aktualnie w zakresie diagnozy i terapii zaburzeń przetwarzania sensorycznego współpracuje z Centrum Medycznym Enel-Med. Pracuje systemowo z noworodkami/niemowlakami i rodzicami po trudnościach okołoporodowych tak, aby zniwelować traumatyczne doznania. Członek The International Association of Healthcare Practitioners. Współautor rozdziału książki „Rozwój daje radość” pod redakcją Jacka Kielina. Prowadzi strony dla terapeutów i rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi. Posiada prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty PWZFz: 10833.
MIEJSCE SZKOLENIA
Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy Medincus
ul. Teofila Starzyńskiego 3/4, 70-506 Szczecin
REJESTRACJA
Zapisy: szkolenia.szczecin@csim.pl
Koszt udziału: 450 zł
Liczba miejsc jest ograniczona.
W cenie: materiały, przerwy kawowe, certyfikat.
KONTAKT:
- ul. Starzyńskiego 3-4, 70-506 Szczecin
- tel + 48 91 455 33 00
- email: rejestracja.szczecin@medincus.pl
Termin:
15 maja 2021 r.
Miejsce:
Szczecin, Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy Medincus, ul. Teofila Starzyńskiego 3/4, 70-506 Szczecin
Liczba miejsc ograniczona.
Liczy się kolejność zgłoszeń.
Cena:
450 zł
Cena obejmuje:
materiały, przerwy kawowe, certyfikat
Odbiorcy:
pedagodzy
terapeuci SI
Zapisy
KONTAKT:
ul. Starzyńskiego 3-4, 70-506 Szczecin
tel + 48 91 455 33 00
rejestracja.szczecin@medincus.pl