Konin

4 stycznia 2021 by Mateusz Szczepanek
Prezentacja CentrumZespółOferta usługCennikKontakt i rejestracjaAktualności

Wielkopolskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS to przychodnia lekarska specjalizująca się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu zaburzeń procesu komunikatywnego (zaburzenia słuchu i mowy), chorób uszu, chorób górnych dróg oddechowych (gardła, nosa, zatok przynosowych), krtani, zaburzeń głosu – u dorosłych i u dzieci. Siedziba Centrum zlokalizowana jest w Koninie, przy ulicy Wodnej 39 lok. 3A.

W Wielkopolskim Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS dysponujemy:

  • gabinetem lekarskim do konsultacji otolaryngologicznych, audiologicznych i foniatrycznych,
  • gabinetem protetyki słuchu,
  • pokojem badań słuchu,
  • gabinetem logopedyczno-terapeutycznym,
  • gabinetem zabiegowym z inhalatorium 4-stanowiskowym i stanowiskiem do wykonywania zabiegów prądowych (jonoforeza, galwanizacja, elektrostymulacja)
  • grotą solną z tężnią solankową, w której oferujemy zabiegi haloterapii.

Diagnozujemy i leczymy między innymi:

  • niedosłuch (wrodzony, nabyty, głuchota)
  • opóźniony rozwój mowy
  • zaburzenia artykulacji
  • zaburzenia płynności mowy
  • zaburzenia centralnych procesów przetwarzania słuchowego (CAPD)
  • choroby uszu (wysiękowe zapalenie ucha, przewlekłe zapalenie ucha z ziarniną i perlakiem)
  • szumy uszne
  • zawroty głowy
  • choroby gardła
  • choroby zatok przynosowych
  • zaburzenia drożności nosa
  • przerost migdałków podniebiennych
  • przerost migdałka gardłowego
  • choroby krtani
  • obturacyjny bezdech senny (OBS)
  • zaburzenia głosu (czynnościowe i organiczne)
  • inne schorzenia laryngologiczne

Nasze centrum jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Umów się na wizytę

ZOBACZ FOLDER
Wielkopolskie Centrum Słuchu i Mowy
MEDINCUS

29 grudnia 2020

dr n. med. i n. o zdr. Karol Myszel

kierownik filii, audiolog, foniatra

Więcej +Umów sie na wizytę

30 grudnia 2020

Ismena Grześkowiak

Koordynator filii

Więcej +Umów sie na wizytę

30 grudnia 2020

lek. Karolina Goińska-Bednarek

otorynolaryngolog

Więcej +Umów sie na wizytę

23 stycznia 2024

lek. Marta Staszak

Więcej +Umów sie na wizytę

30 grudnia 2020

lek. Joanna Milżyńska

Więcej +Umów sie na wizytę

30 grudnia 2020

mgr Natalia Adamczyk

protetyk słuchu

Więcej +Umów sie na wizytę

30 grudnia 2020

Agnieszka Szymczak

Technik badań słuchu, protetyk słuchu

Więcej +Umów sie na wizytę

30 grudnia 2020

Edyta Zomerfeld

Protetyk słuchu

Więcej +Umów sie na wizytę

30 grudnia 2020

Marzena Jaskólska

Referent ds. logistycznej obsługi pacjenta

Więcej +Umów sie na wizytę

30 grudnia 2020

Paulina Marciniak

Referent ds. logistycznej obsługi pacjenta

Więcej +Umów sie na wizytę

PORADNIA AUDIOLOGICZNO-FONIATRYCZNA I OTOLARYNGOLOGICZNA

Po przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki kwalifikujemy pacjentów do leczenia zachowawczego, operacyjnego (operacje ucha środkowego, wszczepienie implantów ucha środkowego, wszczepienie implantów ślimakowych, operacji krtani, nosa i zatok), protezowania słuchu, fizykoterapii, rehabilitacji narządu słuchu, mowy lub narządu równowagi. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem pacjentów w każdym wieku.

PROTETYKA SŁUCHU I DOBÓR APARATÓW SŁUCHOWYCH

W przypadku pacjentów kwalifikowanych do doboru aparatów słuchowych nasz protetyk pomoże profesjonalnie dobrać i dopasować aparaty słuchowe i zapewni opiekę protetyczną przez cały okres użytkowania aparatów. W naszym Centrum dostępne są również akcesoria do aparatów słuchowych oraz systemy wspomagające słyszenie FM dla osób z niedosłuchem. Posiadamy kontrakt z NFZ na realizację dofinansowania części kosztów świadczeń w zakresie wyrobów medycznych w postaci wkładek i aparatów słuchowych.

BADANIA SŁUCHU I MOWY

Oferujemy pełną diagnostykę popartą wcześniej wykonanymi badaniami słuchu i mowy, które wykonujemy na miejscu:

AUDIOMETRIA IMPEDANCYJNA (AI)

Badanie to jest wykonywane za pomocą tympanometru. Polega na pomiarze podatności (elastyczności) błony bębenkowej, ciśnienia w jamie bębenkowej oraz odruchu strzemiączkowego. Badanie to jest stosowane do oceny stanu ucha środkowego i trąbki słuchowej w przypadkach m.in. dysfunkcji trąbek słuchowych, wysiękowym zapaleniu ucha środkowego, procesach zarostowych w uchu środkowym lub w diagnostyce otosklerozy.

AUDIOMETRIA TONALNA (AT)

Badanie to wykonuje się za pomocą audiometru. Polega na określeniu progów słuchu poprzez wykreślenie krzywych przewodnictwa kostnego i powietrznego. Badanie wykonuje się na siedząco w specjalnie wygłuszonym pomieszczeniu. Badanie stosowane jest w diagnostyce niedosłuchów przewodzeniowych, odbiorczych i mieszanych.

AUDIOMETRIA SŁOWNA (AS)

Badanie to trwa od kilku do kilkunastu minut. Wykonuje się je w pozycji siedzącej. Pacjent zakłada słuchawki nauszne i powtarza słyszane słowa, podawane oddzielnie do każdego ucha. Test słowny służy do oceny stopnia zrozumiałości mowy.

OTOEMISJE AKUSTYCZNE (OAE)

Jest to badanie wykorzystujące zjawisko tzw. emisji otoakustycznych, czyli dyskretnych dźwięków emitowanych przez zdrowy ślimak (ucho wewnętrzne) w odpowiedzi na dźwięki podane z zewnątrz. Wykonuje się je za pomocą sondy umieszczonej w przewodzie słuchowym zewnętrznym. Pomiar otoemisji akustycznych należy do tzw. obiektywnych badań słuchu i jest wykorzystywany do przesiewowej diagnostyki niedosłuchów między innymi u małych dzieci. Brak otoemisji akustycznych może świadczyć o niedosłuchu. W takich przypadkach diagnostykę należy poszerzyć o badanie ABR (badanie słuchowych potencjałów wywołanych z pnia mózgu).

BADANIE ABR (POTENCJAŁÓW WYWOŁANYCH Z PNIA MÓZGU)

Jest to obiektywne badanie słuchu, które można wykonać w każdym wieku pacjenta. Jest szczególnie pomocne przy szczegółowym diagnozowaniu niedosłuchu u małych dzieci. Badanie wykonuje się podczas snu dziecka. Wykonuje się je za pomocą elektrod przyklejanych do głowy pacjenta oraz słuchawek nakładanych na jego uszy. Dźwięki podawane przez słuchawki generują określone bodźce elektryczne w drodze słuchowej pnia mózgu, które rejestrowane są przez elektrody. Analiza zapisu graficznego odpowiedzi z pnia mózgu (tzw. fali V) pozwala na ocenę słuchu. Badanie pozwala nie tylko stwierdzić niedosłuch, ale także precyzyjnie określić jego poziom (podwyższenie progu słuchu w decybelach). 

BADANIE ABR W DOMU PACJENTA

Wielkopolskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS oferuje także możliwość wykonania badań ABR w domu Pacjenta. Domowe warunki badania zapewniają pacjentowi, w szczególności dzieciom, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wykonywanie badań w porze nocnej sprzyja pomyślnemu ich przeprowadzaniu u pacjentów z trudnościami w zasypianiu w obcym miejscu (zarówno zdrowych jak i np. z autyzmem, porażeniem mózgowym, niepełnosprawnością intelektualną). Oferta jest również adresowana do pacjentów niepełnosprawnych ruchowo, mających problem z dotarciem na badanie do placówki medycznej.

Badanie jest nieinwazyjne, nie wymaga współpracy pacjenta. Wykonywane jest za pomocą systemu Path Medical przez wysoko wykwalifikowany personel a w przypadku potwierdzenia niedosłuchu umożliwia także określenie miejsca uszkodzenia w drodze słuchowej.

Przygotowanie do badania ABR:

Przed badaniem, miejsca na skórze głowy, w których zostaną przyklejone elektrody, przeciera się specjalnym gazikiem. Do uszu wprowadzane są słuchawki, przez które podawane są dźwięki. Elektrody przyklejone do skóry połączone są z systemem komputerowym, umożliwiającym rejestrację potencjałów słuchowych. Reakcja na dźwięki zostaje zapisana, dając tym samym ocenę czułości słuchu. Badanie wykonuje się w pozycji leżącej, w bezruchu, w trakcie badania pacjent powinien być wyciszony i odprężony.

U dzieci przedszkolnych lub starszych można podjąć próbę wykonania ABR w trakcie czuwania, aczkolwiek jeśli dziecko jest niespokojne i porusza się, generuje wówczas artefakty mięśniowe, zaburzające zapis, co istotnie może wydłużyć czas badania i wpłynąć negatywnie na wiarygodność uzyskanych wyników.

W przypadku niemowląt i małych dzieci pomiary wykonuje się podczas snu fizjologicznego, kluczowa jest więc rola rodziców w prawidłowym przygotowaniu dziecka do badania.

Do badania ABR najlepiej:

·         uwzględnić godziny, w których dziecko rzeczywiście zasypia w ciągu dnia / w nocy.

·         położyć dziecko późno spać w dniu poprzedzającym badanie.

·         w dniu badania obudzić dziecko wcześnie i nie pozwolić mu zasnąć przed badaniem.

·         dziecko tuż przed badaniem powinno zostać nakarmione i przebrane.

 

REHABILITACJA GŁOSU

Pacjentom z zaburzeniami głosu w naszym Centrum oferujemy rehabilitację głosu metodą Voice Restore. Zajęcia odbywają się w czasie umówionej wizyty, podczas których lekarz foniatra przeprowadza z Pacjentem ćwiczenia koordynacji oddechowo-emisyjnej, zabiegi manualne w okolicy krtani oraz udziela wskazówek pozwalających wyeliminować nieprawidłowe nawyki emisyjne oraz wytworzyć właściwe wzorce impostacji głosu. Rehabilitacja stosowana jest m.in. w przypadkach zaburzeń głosu (dysfonii) czynnościowych, porażeniu fałdów głosowych, niewydolności fonacyjnej głośni, niedowładów fałdów głosowych. Stosowana często u osób pracujących głosem (nauczyciele, aktorzy, wokaliści, adwokaci).

FIZYKOTERAPIA I INHALACJE

W Wielkopolskim Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS wykonujemy specjalistyczne inhalacje (aerozoloterapia) przeznaczone do leczenia schorzeń górnych dróg oddechowych, uszu, zatok i krtani. Zabiegi te są szczególnie przydatne w leczeniu schorzeń trąbek słuchowych, wysiękowych zapaleniach uszu, przerostu migdałka gardłowego, zapaleniu zatok, chorobach krtani.

Inhalacje wykonywane są:

  • przy pomocy inhalatora otolaryngologicznego AMSA (pneumatyczny inhalator wytwarzający wibroaerozol oraz dodatkowe nadciśnienie pozwalające na skuteczne podanie leku do ucha środkowego)
  • przy pomocy inhalatora ultradźwiękowego TAJFUN z opcją wytwarzania wibroaerozolu stosowanego w leczeniu zatok, gardła i krtani lub klasycznego aerozolu przeznaczonego do leczenia środkowych i dolnych partii dróg oddechowych.

Oferujemy także fizjoterapię w schorzeniach otolaryngologicznych, audiologicznych i foniatrycznych. Zabiegi jonoforezy, galwanizacji, elektrostymulacji oraz laseroterapii wykonujemy u pacjentów z chorobami krtani, zaburzeniami głosu, porażeniem nerwu trójdzielnego i twarzowego, niewydolnością podniebienia miękkiego, nerwobólami, zapaleniem ucha środkowego, zapaleniem zatok.

KOMNATA SOLNA Z TĘŻNIĄ SOLANKOWĄ

W trosce o zdrowie naszych Pacjentów stworzyliśmy w WCSIM MEDINCUS wyjątkowe miejsce z mikroklimatem bogatym w cenne mikroelementy i pozbawionym zanieczyszczeń, połączonym z grą świateł i relaksujących dźwięków oraz gwarantującym pełne odprężenie. Nasza Komnata Solna to miejsce, którego ściany wyłożyliśmy naturalnymi bryłami krystalicznej soli pochodzącej z Wieliczki, Kłodawy i Pakistanu. Sufit, dzięki zamontowanym ponad 1000 LED światłom przypomina ogromny gwiazdozbiór, a podłoga, dzięki kilkunastocentymetrowej warstwie drobnokrystalicznej soli, tropikalną plażę. Klimat tego wyjątkowego wnętrza dopełnia tężnia wytwarzająca leczniczy aerozol solny bogaty w mikroelementy. Zwieńczeniem baśniowego wnętrza są kojące dźwięki natury działające na zmysły – odprężające ciało i wyciszające umysł.

Zjonizowane powietrze wypełniające grotę jest dziesięciokrotnie czystsze niż na zewnątrz a klimat w niej panujący jest nasycony licznymi mikroelementami i pierwiastkami. Wypoczynek w naszej Komnacie Solnej podczas jednego seansu trwającego 45 minut przynosi tyle korzyści zdrowotnych co ok. 3 dni nad morzem, czy w sanatoriach Wieliczki, Bochni, Ciechocinka. Mikroklimat, jaki panuje w naszej Komnacie ma pozytywny wpływ na górne i dolne drogi oddechowe, skórę i ogólne samopoczucie. Seans w grocie solnej daje uczucie świeżości i odprężenia. Pomaga odreagować stres i jego skutki. Podczas odpoczynku w grocie solnej organizm przyswaja pierwiastki takie jak: jod, wapń, magnez, potas, sód i chlorki, żelazo, miedź, selen, brom, krzem, mające dobroczynny wpływ na pracę tarczycy, serca i układów: krążenia i nerwowego. Zastosowana w grocie solnej koloroterapia – podświetlenie bloczków światłem LED jeszcze bardziej uprzyjemnia wypoczynek. Relaksacyjna muzyka stymuluje mózg do wytwarzania fal alfa, które dają uczucie odprężenia i spokoju. Terapia solna jest całkowicie naturalna i nieinwazyjna, odpowiednia dla osób w każdym wieku! Wypoczynek w Komnacie Solnej, która ma wysokie parametry energetyczne, podwyższa biowitalość i pozwala zapomnieć o codzienności.

Właściwości Komnaty Solnej z tężnią solankową

Jod, który jest głównym czynnikiem wpływającym na wzrost odporności człowieka, a który w dużych ilościach występuje w soli himalajskiej podlega migracji, powodując, iż z czasem jest go w soli coraz mniej. W grotach/komnatach solnych tzw. suchych po pewnym czasie nie ma go praktycznie wcale, pomieszczenia te zatem można uznać wówczas jedynie za miejsca relaksu. Jedynie komnaty solne wyposażone w tężnie solankowe oraz inne urządzenia, do których stale dostarczana jest sól bogata w jod, brom oraz inne cenne pierwiastki można uznać za miejsca terapeutyczne w pełnym tego słowa znaczeniu.

  • Jod – odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy,
  • Wapń – wzmacniający odporność i regulujący funkcje układu krwionośnego;
  • Magnez – działający antystresowo,
  • Potas, sód i chlorki – wspomagające pracę serca i ukrwienie skóry;
  • Żelazo – niezbędny składnik hemoglobiny;
  • Miedź – działający przeciwgrzybiczo,
  • Selen – spowalniający starzenie się skóry;
  • Brom – działający uspokajająco,

Czyste, zjonizowane powietrze bogate w te pierwiastki wzmacnia system immunologiczny, poprawia ogólną kondycję, wspomaga leczenie.

Wskazania do korzystania z Komnaty Solnej

  • Przewlekłe nieżyty nosa, gardła, krtani i oskrzeli
  • Alergie
  • Przewlekłe zapalenie zatok
  • Astma oskrzelowa
  • Niedoczynność tarczycy
  • Choroby płuc i oskrzeli
  • Schorzenia sercowo-naczyniowe
  • Schorzenia przewodu pokarmowego (wrzody, nieżyty, zapalenia)
  • Choroby skóry (łuszczyca, zmiany trądzikowe, zapalenia)
  • Nerwice i stany przemęczenia
  • Pobyt w Komnacie Solnej jest także korzystny dla kobiet w ciąży*. Wdychane pierwiastki lekko obniżają ciśnienie, sól pochłania nadmiar wody z opuchniętych kończyn, a przyjemna muzyka i szum fal uspokajają mamę i dziecko.

Przeciwwskazania do korzystania z Komnaty Solnej*

  • Nadczynność tarczycy
  • Uczulenie na jod
  • Marskość płuc
  • Ostre stany gruźlicy
  • Choroba nowotworowa lub jej podejrzenie
  • Uszkodzenia skóry
  • Zapalenie pęcherza moczowego
  • Klaustrofobia
  • Odmrożenie, wychłodzenie organizmu

* Przed seansem w Komnacie Solnej zasięgnij porady lekarza

TERAPIA SPPS-S

WCSiM MEDINCUS prowadzi diagnostykę i rehabilitację zaburzeń centralnych procesów przetwarzania słuchowego. Wielospecjalistyczna diagnostyka obejmuje konsultacje: audiologiczną, psychologiczną, logopedyczną – terapeuty SPPS-S. Proponowaną metodą terapii jest trening SPPS-S, czyli Stymulacja Polimodalnej Percepcji Sensorycznej metodą Skarżyńskiego. Kwalifikacja do terapii jest poprzedzona diagnostyką przeprowadzaną za pomocą Platformy Badań Zmysłów.

SPPS-S jest innowacyjną metodą pozwalającą na prowadzenie indywidualnie dopasowanej terapii na wielu płaszczyznach jednocześnie, pozwalając tym samym na stymulowanie i angażowanie zmysłu słuchu, wzroku i dotyku. Co więcej, metoda pobudza ich wzajemną koordynację, dzięki czemu terapia pozwala małemu pacjentowi lepiej zintegrować odbierane bodźce. 

Wskazania do zastosowania terapii SPPS-S:

  • trudności w czytaniu i pisaniu,
  • zaburzenia artykulacji,
  • zaburzenia płynności mowy,
  • zaburzenia głosu,
  • opóźniony rozwój mowy,
  • zaburzenia koncentracji uwagi słuchowej,
  • trudności w nauce języków obcych,
  • i inne.

Innowacyjnym elementem metody jest połączenie stymulacji słuchowej z treningiem psychologicznym. Zintegrowanie terapii psychologicznej z treningiem funkcji słuchowych daje o wiele większe możliwości efektywnego oddziaływania na osoby borykające się z trudnościami z przetwarzaniem słuchowym.

ZABIEGI DIATERMIĄ W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM

UVULOPALATOPLASTYKA (UPP)

Uvulopalatoplastyka UPP jest zabiegiem modelowania podniebienia miękkiego, znajdującym zastosowanie w leczeniu chrapania i bezdechu sennego. Wśród różnych metod leczenia, coraz większe znaczenie zyskują metody małoinwazyjne, które można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych.

W Wielkopolskim Centrum Słuchu i Mowy procedura ta przeprowadzana jest przy użyciu diatermii Micromed MDIII. Lekarz za pomocą odpowiednio dobranej elektrody dokonuje resekcji języczka, części wiotkiej podniebienia, w niektórych przypadkach także łuków podniebienno-gardłowych. Dodatkowo użycie bipolarnej elektrody, której końcówka wprowadzana jest kilkukrotnie na okres kilku sekund w tkanki podniebienia, pozwala na uzyskanie ich częściowej koagulacji i wytworzeniu wewnątrztkankowych, usztywniających podniebienie wiotkie blizn. Ten stosunkowo krótki, trwający około 30 minut zabieg lekarz przeprowadza w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności hospitalizacji. Pacjent pozostaje po zabiegu około dwóch godzin na obserwację. Zabieg poprzedzony jest badaniami morfologii krwi i parametrów krzepnięcia Pacjenta oraz szczegółowym wywiadem zdrowotnym.

KONCHOPLASTYKA

Konchoplastyka, inaczej mukotomia bądź plastyka małżowin nosowych dolnych – jest zabiegiem polegającym na zmniejszeniu przerośniętych małżowin nosowych dolnych. Ma ona na celu poprawę drożności nosa oraz redukcję zaburzeń oddychania, w przebiegu nieżytu nosa, chrapania, bezdechów sennych oraz np. towarzyszącego im bólu głowy.

Zmniejszenie małżowin nosowych wykonujemy za pomocą techniki diatermii radiofalowej RaVoR. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się fale o częstotliwości 4 Mhz oraz działanie temperatury o wysokości 90° – 100°C. Powstaje jałowy stan zapalny, a po kilku tygodniach włóknisto-bliznowate struktury, które działają ściągająco i usztywniająco na tkankę małżowin nosowych.

Ten stosunkowo krótki, trwający około 30 minut zabieg lekarz przeprowadza w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności hospitalizacji. Pacjent pozostaje po zabiegu około dwóch godzin na obserwację. Zabieg poprzedzony jest badaniami morfologii krwi i parametrów krzepnięcia Pacjenta oraz szczegółowym wywiadem zdrowotnym.

PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA

Zbyt krótkie wędzidełko języka (ankyloglosja) może powodować trudności w ssaniu i połykaniu oraz w mowie u dzieci. Objawami towarzyszącymi mogą być także nadmierne ślinienie, pokasływanie.

W tych przypadkach zaleca się wykonanie zabiegu podcięcia wędzidełka. W naszym Centrum zabieg ten jest przeprowadzany całkowicie bezboleśnie przy użyciu diatermii. W niektórych przypadkach, u wrażliwych pacjentów, podajemy nieznaczną ilość znieczulenia miejscowego, jednak dzięki innowacyjnemu działaniu zarówno zabieg jak i gojenie przebiega w sposób komfortowy.    

Konsultacje lekarskie
Cena (PLN)
Konsultacja lekarska dr n. med. i n. o zdr. Karol Myszel
360
Konsultacja lekarska lek. Karolina Goińska-Bednarek
250
Konsultacja lekarska lek. Joanna Milżyńska
250
Konsultacja lekarska lek. Marta Staszak
220
Konsultacja surdopedagogiczna z testami akustycznymi
250
Konsultacja surdopedagogiczna diagnostyczna
110
Terapia surdopedagogiczna
60
Konsultacja rehabilitacyjna
200
Ćwiczenia emisyjno-oddechowe, terapia manualna na krtani
330
Zabiegi wykonywane w Centrum
Cena (PLN)
Podcięcie wędzidełka (języka, wargi)
360
Konchoplastyka RaVoR jednostronna w zniecz. miejscowym
500
Konchoplastyka RaVoR obustronna w zniecz. miejscowym
900
Uvulopalatoplastyka (UPP) w zniecz. miejsc. (leczenie chrapania i bezdechu) zabieg techniką radiofalową
1200
Pakiety badań diagnostycznych
Cena (PLN)
Cennik dla pacjentów znajdujących się pod opieką diagnostyczno – leczniczo – rehabilitacyjną NZOZ Centrum Słuchu
i Mowy MEDINCUS
Pakiet podstawowy AT+AI
165
Pakiet podstawowy AI+DPOAE/TEOAE
165
Pakiet podstawowy AT+AI+AS
245
Pakiet podstawowy AT+AS
160
Pakiet drożności trąbki słuchowej AT+AI+TDT
215
Pakiet drożności trąbki słuchowej i charakterystyka AT+AI+TDT+CHS
260
Pakiet drożności trąbki słuchowej DPOAE/TEOAE+TDT
170
Pakiet szumowy podstawowy AT+AI+DPOAE/TEOAE
255
Badania diagnostyczne
Cena (PLN)
Cennik dla pacjentów znajdujących się pod opieką diagnostyczno – leczniczo – rehabilitacyjną NZOZ Centrum Słuchu
i Mowy MEDINCUS
Audiometria tonalna (AT)
95
Audiometria impedancyjna (AI)
85
Test drożności trąbek słuchowych (TDT)
55
Otoemisja akustyczna (DPOAE/TEOAE)
130
Audiometria słowna (AS)
95
Określenie progu dyskomfortu (UCL)
55
Audiometria nadprogowa (SISI)
80
Audiometria w wolnym polu (AWP)
70
ABR latencje
370
ABR trzask
210
ABR dzienne podstawowe (trzask + 500 Hz)
410
ABR dzienne rozszerzone (500 1000 2000 4000 Hz)
550
ABR dzienne rozszerzone (500 1000 2000 4000 Hz) + przewodnictwo kostne
880
ABR wieczorne podstawowe (trzask + 500 Hz)
510
ABR wieczorne rozszerzone (500 1000 2000 4000 Hz)
640
ABR wieczorne rozszerzone (500 1000 2000 4000 Hz) + przewodnictwo kostne
990
ABR wyjazdowe podstawowe
820
ABR wyjazdowe rozszerzone
990
Opłata manipulacyjna za niewykonane badanie ABR dzienne
90
Opłata manipulacyjna za niewykonane badanie ABR nocne
190
Zaliczka na badanie wyjazdowe (opłata za niewykonanie ABR wyjazdowe)
290
ASSR dzienne
290
ASSR wieczorne
490
ASSR wyjazdowe
790
Protetyka słuchu
Cena (PLN)
Konsultacja protetyczna (pacjent spoza CSIM MEDINCUS i IFPS)
95
Korekta ustawień 1 sztuki aparatu słuchowego zakupionej poza CSIM MEDINCUS I IFPS**
395
Korekta ustawień 2 sztuk aparatów słuchowych zakupionych poza CSIM MEDINCUS I IFPS**
790
Korekta ustawień aparatów słuchowych zakupionych w CSIM MEDINCUS (po gwarancji)
50
Przegląd techniczny aparatów słuchowych zakupionych poza CSIM MEDINCUS (wyłącznie po gwarancji)
100
Przegląd techniczny aparatów słuchowych zakupionych w CSIM MEDINCUS (wyłącznie po gwarancji)***
50
Korekta ustawień/przegląd techniczny aparatu słuchowego zakupionego w IFPS
50
Obudowa do wewnątrzusznego aparatu słuchowego****
350
Telefitting – zdalne dopasowanie procesora mowy (1 ucho)
230
Telefitting – zdalne dopasowanie procesora mowy (2 uszu)
350
Terapia Stymulacja Polimodalnej Percepcji Sensorycznej SPPS-S
Cena (PLN)
Cennik dla pacjentów znajdujących się pod opieką diagnostyczno – leczniczo – rehabilitacyjną NZOZ Centrum Słuchu
i Mowy MEDINCUS
Konsultacja oceniająca procesy przetwarzania słuchowego – badanie na Platformie Badań Zmysłów
195
Jeden etap terapii
995
Cała terapia 3 etapy
2960
Testy po zakończonej terapii
195
Terapia SPPS-S grupowo w placówce jeden etap
890
Test FPT
30
Test DPT
30
Test GDT
30
Test DDT ukierunkowany
30
Test DDT rozproszony
30
Zabiegi fizjoterapeutyczne
Cena (PLN)
Inhalacja AMSA – 1 dawka leku
39
Pakiet AMSA – 10 dawek leku
340
Pakiet AMSA – 20 dawek leku
600
Inhalacja ultradźwiękowa TAJFUN – 1 zabieg
30
Pakiet TAJFUN – 10 zabiegów
260
Pakiet TAJFUN – 20 zabiegów
480
Elektrostymulacja – 1 zabieg
30
Elektrostymulacja – 10 zabiegów
280
Elektrostymulacja – 20 zabiegów
520
Jonoforeza (z lekiem) – 1 zabieg
30
Jonoforeza (z lekiem) – 10 zabiegów
280
Jonoforeza (z lekiem) – 20 zabiegów
520
Laser – 1 zabieg
30
Laser – 10 zabiegów
280
Laser – 20 zabiegów
520
Magnetronik – 1 zabieg
30
Magnetronik – 10 zabiegów
280
Magnetronik – 20 zabiegów
520
Ultradźwięki – 1 zabieg
30
Ultradźwięki – 10 zabiegów
280
Ultradźwięki – 20 zabiegów
520
Komnata solna pojedyncze wejście (45 minut) osoba pełnoletnia
22
Komnata solna pojedyncze wejście (45 minut) uczniowie od 15 r.ż., studenci, emeryci, renciści
18
Komnata solna pojedyncze wejście (45 minut) dzieci od 4 do 15 r.ż.
12
Komnata solna pojedyncze wejście (45 minut) dzieci do 4 r.ż., dzieci z niepełnosprawnością
12
Komnata solna karnet 10 seansów (po 45 minut) osoba pełnoletnia
195
Komnata solna karnet 10 seansów (po 45 minut) uczniowie od 15 r.ż., studenci, emeryci, renciści
180
Masaż w komnacie solnej całościowy pojedynczy
80
Masaż w komnacie solnej całościowy 5 zabiegów
350
Masaż w komnacie solnej całościowy 10 zabiegów
590
Rehabilitacja foniatryczna (inhalacja, masaż obręczy barkowej, zabieg prądowy) seria 5
390
Rehabilitacja foniatryczna (inhalacja, masaż obręczy barkowej, zabieg prądowy) seria 10
590
Pozostałe usługi
Cena (PLN)
Płukanie migdałków (TWM)
160
Zabiegi terapeutyczne jamy ustnej, gardła, krtani i uszu
150
Podstawowa analiza struktury harmoniczne głosu (SPG MDVP)
60
Średnie położenie częstotliwości głosu w Hz – zdanie (LTAS) (Analiza Fo, Analiza formatowa)
60
Średnie natężenie głosu w dB
40
Rehabilitacja głosu
180
Terapia manualna głosu
180
Ocena barwy dźwięku i wyszkolenia głosu (LTAS)
60
Ocena stopnia nosowania (SPG FFT)
40
Test węchu
120
Test smaku
130
Pakiet węch + smak
220
Rehabilitacja w zawrotach głowy (błędnikowa)
150
Manewr uwalniający otolit
100
Profil uwagi słuchowej
130
Videostrobokimografia
95
Wlewka lekowa
30
Iniekcja domięśniowa 1x
60
Kinesiology Taping
45
Maska aerozolowa dla dorosłych/dzieci
19
Wkładka miękka/twarda dla dorosłych/dzieci
80
Końcówka nosowa (duża/średnia/mała)
89
Maseczka jednorazowa ochronna – dla pacjentów
bezpłatnie
Inne
Cena (PLN)
Zaświadczenie lekarskie różnego typu – za stronę
50
Opłata za wypełnianie dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej (max. 4 strony)
150
Opłata za wypełnianie dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej (każda kolejna strona)
50
Opłata za tłumaczenie dokumentacji medycznej na język obcy (angielski, rosyjski), jedna strona, max. 1800 znaków
100
Dokumentacja medyczna xero 1 str.*****
0,34
Jedna strona wyciągu lub odpisu dokumentacji medycznej*****
9,73
Wysyłka dokumentacji medycznej
8,50
Sporządzenie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej na nośniku danych*****
1,95

Aktualizacja cennika dnia 01.10.2022 r.

** – W cenie korekty ustawień są dwie wizyty: ustawienie wstępne i korekta po 2-3 tygodniach

*** – Przegląd techniczny nie obejmuje kosztów drobnych akcesoriów np. kopułek, wężyków, baterii, filtrów itd.

**** – W przypadku, gdy pacjent rezygnuje z zakupu wewnątrzusznego/ych aparatu/ów słuchowych potrącamy kwotę 350 zł brutto od każdej wykonanej sztuki aparatu

***** – Opłata jest pobierana w przypadku udostępnienia dokumentacji medycznej pacjentowi po raz drugi lub kolejny w żądanym zakresie.

Wielkopolskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS

ul. Wodna 39, lok. 3a

62-500 Konin

tel. +48 666 333 222

email: konin@medincus.pl

Poniedziałek: 8:00–20:00
Wtorek: 8:00–20:00
Środa: 8:00–20:00
Czwartek: 8:00–20:00
Piątek: 8:00–20:00

Tutaj znajdą Państwo wzory formularzy, które obowiązują pacjentów Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o. Dla pacjenta

10 grudnia 2018

Wyprawa małych pacjentów Radomskiego Centrum Słuchu i Mowy

W dn 11.05.2018 grupa małych pacjentów Radomskiego Centrum Słuchu i Mowy wraz z rodzicami i terapeutami uczestniczyła w otwarciu wystawy w Muzeum im. Jacka Malczewskiego…

Czytaj dalej +

10 grudnia 2018

Zespół Radomskiego CSiM MEDINCUS uczestnikiem Białej Niedzieli

Pracownicy Radomskiego Centrum Słuchu i Mowy w dniu 24.06.2018 r. aktywnie uczestniczyli w Białej Niedzieli zorganizowanej w Gminie Jedlnia Letnisko. Zespół wykonywał badania słuchu oraz…

Czytaj dalej +

10 grudnia 2018

Zajęcia sensoplastyki – nowa usługa w Radomskim Centrum Słuchu i…

Zajęcia sensoplastyki, będą się odbywały od września 2018r. Koszt zajęć to 30 zł- 45 min. Zapisy w rejestracji.   Zajęcia sensoplastyki dedykowane są dla dzieci…

Czytaj dalej +

10 grudnia 2018

Spotkania z muzyką i tańcem w Radomskim CSiM MEDINCUS

W okresie wakacji w Radomskim Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” grupa małych pacjentów i ich opiekunowie kontynuują całoroczną terapię podczas spotkań muzyczno-ruchowych. Taki rodzaj pracy…

Czytaj dalej +

10 grudnia 2018

Wakacje z Radomskim CSiM MEDINCUS

W tym roku w Radomskim Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUSgrupa pacjentów w wieku szkolnym kontynuuje terapię w formie zajęć grupowych. „Rymowane wakacje”- to przewodnie hasło…

Czytaj dalej +

10 grudnia 2018

Pożegnanie wakacji w Radomskim Centrum Słuchu i Mowy Medincus

W Radomskim Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS odbyło się spotkanie poświęcone pożegnaniu wakacji. Udział w nich wzięła liczna grupa pacjentów pozostających pod opieką Ośrodka. Mieli oni możliwość…

Czytaj dalej +

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content