O nas

  • slide
  • slide
  • slide

Jesteśmy podmiotem leczniczym świadczącym wysokospecjalistyczne usługi w zakresie: otorynolaryngologii, audiologii, foniatrii, rehabilitacji, surdologopedii, psychologii, fizjoterapii, inżynierii biomedycznej. W szczególności są to badania diagnostyczne, leczenie i rehabilitacja zaburzeń słuchu, głosu, mowy i równowagi, zaburzeń oddychania, protezowania słuchu i sprzedaży aparatów słuchowych, diagnostyki pod kątem implantów słuchowych, rehabilitacji słuchu i mowy. W ofercie Centrum znajduje się także unikalna terapia wykorzystująca Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej (SPPS). Jest to terapia zaburzeń centralnych procesów przetwarzania słuchowego (CAPD) współistniejących z różnymi trudnościami m.in. zaburzeniami artykulacji, trudnościami w szkole lub zaburzeniami komunikacyjnymi. Kompleksową opiekę pacjentów z problemami w zakresie słuchu i mowy realizujemy obecnie już w dwunastu placówkach NZOZ-u Centrum Słuchu i Mowy „MEDINCUS” w całej Polsce.

Jako pierwszą otworzyliśmy placówkę w Warszawie. W następnych latach rozpoczęliśmy działalność w Szczecinie, Katowicach, Rzeszowie, Olsztynie, Gdańsku i Opolu. Aby znaleźć się jeszcze bliżej Pacjenta, uruchomiliśmy Szpital Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS oraz przychodnię w Kajetanach. W 2014 r do sieci placówek dołączyło również Centrum Głosu dla Profesjonalistów MEDINCUS w Warszawie. Nasze najmłodsze placówki w Krakowie i Radomiu rozpoczęły swoją działalność w 2015 roku, a ostatnia, w Ciechocinku, w pierwszej połowie 2018 r.

Nasza oferta

on2

Wszystkie konsultacje, z szerokiego wachlarza usług oferowanych pacjentom z problemami w zakresie słuchu i mowy, realizowane są w nowoczesnych gabinetach lekarskich wyposażonych m. in. w zautomatyzowane unity otolaryngologiczne (audiologiczno–foniatryczne) i „kabiny ciszy” umożliwiające wykonanie szeregu kompleksowych badań słuchu. W placówkach znajdują się także specjalistyczne gabinety logopedyczne i psychologiczne umożliwiające rehabilitację dzieci i dorosłych z zaburzeniami słuchu, głosu i mowy. Oferujemy także możliwość rehabilitacji: osób po protezowaniu słuchu, po wszczepieniu implantu ślimakowego, pacjentów z szumami usznymi. Nasza oferta obejmuje również inhalacje górnych dróg oddechowych. Dodatkowo, dzięki możliwości bezpośredniej telekonsultacji (za pomocą łącza internetowego) ze specjalistami ze współpracujących ośrodków, możliwe jest ustalenie dalszego procesu leczenia, czy też ustawienia procesora mowy. Eliminuje to konieczność dojeżdżania pacjentów od miejsca zamieszkania, do znacznie oddalonych ośrodków.

W placówkach Centrum w Warszawie, Szczecinie, Katowicach, Rzeszowie, Olsztynie, Gdańsku, Opolu, Kajetanach oraz Krakowie świadczymy usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz prywatnie. Do sieci Medincus należy także Centrum Głosu dla Profesjonalistów MEDINCUS w Warszawie świadczące kompleksowe usługi medyczne dla śpiewaków, aktorów, nauczycieli, wykładowców, mówców, spikerów radiowych i telewizyjnych, polityków i wszystkich zainteresowanych, dla których głos stanowi narzędzie pracy.

Interdyscyplinarny zespół lekarzy specjalistów i terapeutów oraz nowoczesny sprzęt diagnostyczny gwarantują wysoką jakość usług medycznych w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii.

Jakość usług

onas2

Dbając o zapewnienie naszym pacjentom najwyższej jakości usług, w naszym Centrum wdrożone są różne systemy zarządzania jakością(w tym ISO 9001, zgodny z normą PN-EN 9001:2008- najpopularniejszego Systemu Zarządzania Jakością).

W trosce o ciągłe podnoszenie jakości usług zachęcamy do wypełniania Ankiet satysfakcji pacjenta, które dostępne są na stronie każdej z naszych placówek.
Zapraszamy.