Toruń

10 grudnia 2018 by administartor
Prezentacja CentrumZespółOferta usługCennikKontakt i rejestracjaAktualności

Toruńskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS rozpoczęło swoją działalność w 2020 roku. Dogodnie zlokalizowana placówka przystosowana jest także do przyjmowania osób niepełnosprawnych.

Zespół przychodni tworzą lekarze otorynolaryngolodzy, audiolodzy, foniatrzy, psycholodzy, logopedzi, pedagodzy, protetycy słuchu, pielęgniarki, fizjoterapeuci i rejestratorki medyczne.

Do dyspozycji naszych pacjentów są:

 • gabinet lekarski,
 • gabinet logopedyczny,
 • gabinet protetyka słuchu,
 • gabinet badań słuchu (wyposażony w kabinę ciszy),
 • gabinet do terapii metodą SPPS-S,
 • inhalatorium.

Centrum posiada:

 • w pełni wyposażony i zautomatyzowany unit laryngologiczny (audiologiczny i foniatryczny) z możliwością rejestracji komputerowej obrazów i dźwięków oraz mikroskopy uszne,
 • endoskopy: videootoskop, mikrootoskop, videolaryngoskop z opcją stroboskopii oraz nasofiberoskop służące do diagnostyki chorób uszu, zaburzeń głosu i mowy a także chorób nosa i zatok,
 • specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i rehabilitacji centralnych zaburzeń przetwarzania słuchowego (CAPD) oraz prowadzenia terapii metodą SPPS-S (Stymulacji Polimodalnej Percepcji Sensorycznej metodą Skarżyńskiego),
 • kabinę ciszy z aparaturą do kompleksowych badań słuchu (w tym do badań obiektywnych) oraz sprzęt do wykonywania badań przesiewowych słuchu u noworodków i niemowląt,
 • nowoczesne oprogramowanie oraz sprzęt do dopasowywania aparatów słuchowych,
 • specjalistyczny inhalator otolaryngologiczny AMSA (pneumatyczny inhalator wytwarzający wibroaerozol oraz dodatkowe nadciśnienie pozwalające na podanie leku do ucha środkowego) – szczególnie pomocny w leczeniu dysfunkcji trąbki słuchowej (Eustachiusza) oraz wysiękowego zapalenia ucha środkowego,
 • inhalator ultradźwiękowy TAJFUN z opcją wytwarzania wibroaerozolu skutecznego w leczeniu zatok, gardła i krtani lub klasycznego aerozolu przeznaczonego do leczenia środkowych i dolnych partii dróg oddechowych,
 • teleserwis dla użytkowników aparatów słuchowych,
 • telefitting – zdalnie ustawianie i sprawdzanie procesorów mowy.

Umów się na wizytę

ZOBACZ FOLDER.
Toruńskie Centrum Słuchu i Mowy
MEDINCUS

 

 

4. Lata Toruńskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS-

Z ogromną radością świętujemy czwarta rocznicę działalności Toruńskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS.

To były cztery lata pełne wyzwań, ale także niesamowitej satysfakcji z możliwości pomagania naszym pacjentom.

Z okazji naszych 4. URODZIN przygotowaliśmy dla Was specjalną promocję: ZDABAJ O SWÓJ SŁUCH.

W każdy czwartek, w marcu, zapraszamy do CSIM MEDINCIUS na bezpłatne badanie słuchu w zakresie pakietu podstawowego z naszej oferty czyli badań AT + AI.

Regulamin Akcji 

8 maja 2019

lek. Jędrzej Bartosik

Kierownik filii, Otorynolaryngolog

Więcej +Umów sie na wizytę
14 listopada 2019

Milena Pasternak

Koordynator filii

Więcej +Umów sie na wizytę
8 maja 2019

lek. Nina Zawieja

Otorynolaryngolog

Więcej +Umów sie na wizytę
Pastuszak Andrzej, Kajetany, Medincus
3 kwietnia 2019

lek. Andrzej Pastuszak

Otorynolaryngolog

Więcej +Umów sie na wizytę
3 kwietnia 2019

lek. Eliza Sasimowicz

Więcej +Umów sie na wizytę
13 maja 2022

lek. Piotr Fronczak

Otolaryngolog

Więcej +Umów sie na wizytę
Michalak Tomasz, Warszawa, Medincus
3 kwietnia 2019

lek. Tomasz Michalak

Audiolog, foniatra

Więcej +Umów sie na wizytę
14 listopada 2019

mgr Magdalena Baińska

Logopeda

Więcej +Umów sie na wizytę
14 listopada 2019

mgr Aleksandra Gola-Graczyk

Psycholog

Więcej +Umów sie na wizytę
29 sierpnia 2023

mgr Anna Patalon-Błaszkiewicz

Fizjoterapeuta

Więcej +Umów sie na wizytę
14 listopada 2019

Agata Gbur

Audiofonolog, protetyk słuchu

Więcej +Umów sie na wizytę
14 listopada 2019

Grażyna Mejgier

Pielęgniarka

Więcej +Umów sie na wizytę
14 listopada 2019

Martyna Rogowska

Referent ds. logistycznej obsługi pacjenta

Więcej +Umów sie na wizytę
13 kwietnia 2023

Małgorzata Wykrotka-Laus

Referent ds. logistycznej obsługi pacjenta

Więcej +Umów sie na wizytę
Poradnia Otorynolaryngologiczna

W ramach świadczeń z zakresu otorynolaryngologii realizujemy kompleksowe usługi diagnostyczne, terapeutyczne i rehabilitacyjne. Obejmują one swym zakresem problemy narządu słuchu, głosu i mowy. Wykonujemy szczegółowe badania videoendoskopowe uszu, nosa, zatok i krtani, m.in. videofiberoskopię – badanie migdałków. Badania słuchu, gardła oraz endoskopowe badania krtani są wykonywane i omawiane podczas jednej wizyty. Przeprowadzamy również badania kwalifikujące (wstępne i okresowe) do pracy głosem oraz do pracy w hałasie i na wysokościach.

Gabinet lekarski wyposażony jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny oraz różnego rodzaju środki lecznicze.

Prowadzimy kompleksową kwalifikację do zabiegów chirurgicznych oraz zajmujemy się opieką przed i pooperacyjną.

Badania słuchu i mowy

Przeprowadzamy diagnostykę narządu słuchu u pacjentów w każdym wieku – u dzieci, począwszy od okresu noworodkowego i osób dorosłych, do wieku podeszłego.

Diagnozujemy choroby uszu (stany zapalne, wady wrodzone), zaburzenia słuchu (niedosłuch, szumy uszne, nadwrażliwość słuchową, zaburzenia procesów przetwarzania słuchowego) oraz zaburzenia równowagi.

Wykonywane badania narządu słuchu:

 • audiometria tonalna,
 • audiometria tonalna w polu swobodnym,
 • audiometria słowna,
 • audiometria słowna w polu swobodnym,
 • audiometria impedancyjna: tympanometria + badanie odruchów z mięśnia strzemiączkowego,
 • badanie potencjałów wywołanych z pnia mózgu (ABR) – w tym badanie specyficznych częstotliwości,
 • badanie otoemisji akustycznej – TEOAE i DPOAE,
 • przesiewowe badania słuchu u noworodków,
 • diagnostyka szumów usznych – charakterystyka szumów usznych, MML,
 • test drożności trąbek słuchowych – TDT,
 • test sekwencji częstotliwości dźwięku (FPT), test sekwencji długości dźwięku (DPT), test rozdzielnousznego słyszenia (DDT).

Badania ucha:

 • videotoskopia, videomikroskopia,
 • mikrootoskopia.

Diagnostyka narządu mowy:

 • videostroboskopia,
 • videolaryngoskopia,
 • nasofaryngoskopia,
 • nasofiberoskopia.

Zajmujemy się diagnostyką zaburzeń głosu oraz mowy w różnych stanach patologicznych nosa, gardła i krtani o obwodowym lub ośrodkowym podłożu (opóźniony rozwój mowy, wady wymowy, afazje dorosłych i dysfazje dziecięce, dysartrie).
Ponadto diagnozujemy; leczymy zaburzenia przełykania tj. dysfagię ustno-gardłową oraz postać laryngologiczną refluksu tj. refluks krtaniowo-gardłowy.

Po przeprowadzeniu diagnostyki kwalifikujemy adekwatnie do występującego u danego pacjenta schorzenia do właściwego sposobu leczenia – zachowawczego, operacyjnego (uszu środkowych, operacji wszczepienia implantów słuchowych, zabiegów ryno- lub laryngochirurgicznych), protezowania słuchu, fizykoterapii, rehabilitacji narządu słuchu, mowy lub narządu równowagi.

Poradnia audiologiczno – foniatryczna

Diagnozujemy i leczymy choroby uszu (zapalne i niezapalne, wady wrodzone), zaburzenia słuchu (niedosłuch, szumy uszne, nadwrażliwość słuchową, zaburzenia centralnych procesów przetwarzania słuchowego).

Ponadto zajmujemy się diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją zaburzeń głosu oraz mowy w różnych stanach patologicznych nosa, gardła i krtani (zapalnych oraz niezapalnych) oraz o obwodowym lub ośrodkowym podłożu (opóźniony rozwój mowy, wady wymowy, afazje dorosłych i dysfazje dziecięce, dysartrie).

Po przeprowadzeniu diagnostyki kwalifikujemy adekwatnie do występującego u danego pacjenta schorzenia do właściwego sposobu leczenia – zachowawczego, operacyjnego (uszu środkowych, operacji wszczepienia implantów słuchowych, zabiegów ryno- lub laryngochirurgicznych), protezowania słuchu, fizykoterapii, rehabilitacji narządu słuchu, mowy lub narządu równowagi.

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem zarówno dzieci – począwszy od okresu noworodkowego, jak i osób dorosłych, do wieku podeszłego włącznie.

Badania słuchu, gardła oraz endoskopowe badania krtani są wykonywane i omawiane podczas jednej wizyty. Pacjent nie musi zgłaszać się do lekarza po raz kolejny z wynikami badań.

Poradnia logopedyczna

W ramach świadczeń z zakresu logopedii i surdologopedii realizujemy kompleksowe usługi diagnostyczne i terapeutyczne dzieci, młodzieży i dorosłych z zaburzeniami słuchu i mowy.

Prowadzimy terapię logopedyczną dzieci z opóźnionym i/lub zaburzonym rozwojem mowy, wadami wymowy, dzieci jąkających się oraz mających problemy z głosem (np. chrypka dziecięca będąca rezultatem nadużywania głosu). Oferujemy też terapię surdologopedyczną dzieci, młodzieży i dorosłych korzystających z aparatów słuchowych lub implantów ślimakowych.

Korygujemy m.in. takie zaburzenia jak: zaburzenia mowy wynikające z uszkodzenia słuchu, opóźniony rozwój mowy, dyslalia, dysleksja, afazja i jąkanie.

W ramach terapii logopedycznej wykonujemy elastyczny terapeutyczny taping logopedyczny (kinesiotaping)

Taping logopedyczny to technika mająca wspomagać terapię logopedyczną. Polega na pobudzaniu mięśni w obszarze ustno-twarzowym, często poprzedza ją masaż logopedyczny.

Technika jest przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych mających problemy (wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe) w obrębie twarzoczaszki.

Polega na aplikacji (naklejaniu) plastrów poprzez dobranie odpowiedniej techniki i  jest całkowicie bezbolesny.

Wzmacnia efekt masażu logopedycznego a także poprzez systematyczne stosowanie wzmacnia i pobudzana mięśnie twarzy.

Plastry aplikowane są pacjentom podczas wizyt logopedycznych po badaniu logopedycznym, omówieniu korzyści i przeciwwskazań.  Logopeda przeprowadza  instruktaż dla pacjenta, rodzica/opiekuna pacjenta.

Protetyka słuchu i dobór aparatów słuchowych

W Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy aparaty słuchowe wiodących marek (np. ReSound, Widex). Oferujemy też opiekę protetyczną przez cały okres użytkowania aparatu słuchowego. Posiadamy stanowisko protetyczne, gdzie nasi specjaliści mają możliwość  modyfikowania wkładek do aparatów.

W ofercie znajdą Państwo także: systemy FM, generatory szumu szerokopasmowego, baterie oraz akcesoria do aparatów słuchowych.

Naszym celem jest zapewnienie osobom mającym problemy ze słuchem możliwości kompleksowej opieki: od konsultacji lekarskiej, poprzez odpowiednie badania diagnostyczne, aż po dobór aparatu słuchowego najlepiej spełniającego oczekiwania pacjenta.

Nasi protetycy oferują rozwiązania dopasowane do ubytku słuchu, indywidualnych potrzeb, stylu życia oraz możliwości finansowych pacjenta.  

Umowa z NFZ pozwala na dofinansowanie części kosztów ponoszonych przez pacjenta przy zakupie aparatów słuchowych.

Rehabilitacja

W ramach świadczeń z zakresu rehabilitacji oferujemy:

 • kompleksową opiekę nad pacjentami po wszczepieniu implantu słuchowego (lekarską, logopedyczną),
 • rehabilitację zaburzeń głosu i mowy u dzieci i dorosłych,
 • terapię niepłynności mowy i jąkania,
 • terapię wad wymowy np. seplenienie, reranie, mowa bezdźwięczna,
 • wczesną stymulacje rozwoju mowy dziecka,
 • terapię surdopedagogiczną,
 • trening słuchowy,
 • terapię metodą SPPS-S,
 • zajęcia integracji sensorycznej,
 • diagnozę i terapię Zaburzeń Przetwarzania Słuchowego (APD), w tym m.in. Testy Uwagi i Lateralizacji Słuchowej, lateralizację funkcjonalną.
Inhalacje

Wykonujemy specjalistyczne inhalacje górnych dróg oddechowych, szczególnie zalecane w leczeniu niewydolności oraz dysfunkcji trąbek słuchowych, wysiękowych zapaleniach uszu, procesów zrostowych ucha środkowego oraz zapaleniach górnych dróg oddechowych. Inhalacje wykonywane są przy pomocy:

 • inhalatora otorynolaryngologicznego typu AMSA (pneumatyczny inhalator wytwarzający wibroaerozol oraz dodatkowe nadciśnienie pozwalające na podanie leku do ucha środkowego) – szczególnie pomocny w leczeniu dysfunkcji trąbki słuchowej (Eustachiusza) oraz wysiękowego zapalenia ucha środkowego,
 • inhalatora ultradźwiękowego z możliwością wytwarzania wibroaerozolu, którego skuteczność została udowodniona w leczeniu chorób zatok, gardła i krtani lub klasycznego aerozolu przeznaczonego do leczenia schorzeń środkowego i dolnego odcinka dróg oddechowych.

Diagnozujemy i rehabilitujemy dzieci z centralnymi zaburzeniami słuchu, nadwrażliwością słuchową, zaburzeniami zachowania, koncentracji, uwagi (w tym uwagi słuchowej), hiperaktywnością, specyficznymi trudnościami szkolnymi, dysleksją, wspomagamy walkę ze stresem.

Terapia SPPS-S – Stymulacja Polimodalnej Percepcji Sensorycznej metodą Skarżyńskiego

SPPS-S czyli Stymulacja Polimodalnej Percepcji Sensorycznej metodą Skarżyńskiego, to nowa, łatwo dostępna metoda wsparcia dla pacjentów, mająca zastosowanie w wielu różnych grupach zaburzeń wynikających z zaburzeń przetwarzania słuchowego.

SPPS-S prowadzona jest za pomocą innowacyjnego urządzenia służącego doprowadzenia wielozmysłowej terapii. W swojej miniaturowej formie zawiera ono szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych. Jest małe, poręczne, a przez to wygodne w użyciu. Istotnym elementem, świadczącym o jego innowacyjności jest dołączany terminal multimedialny, który poszerza trening o ćwiczenia angażujące wiele zmysłów człowieka.

Zaprojektowane w SPPS-S rozwiązania służą prowadzeniu terapii na wielu różnych płaszczyznach jednocześnie. Zaangażowane są różne ludzkie zmysły (słuch, wzrok, dotyk) oraz ich integracja i koordynacja. Innowacyjność zastosowanych rozwiązań stworzyła możliwość stymulowania wielu różnych funkcji jednocześnie.

Terapia SPPS-S przeznaczona jest dla osób z różnymi zaburzeniami oraz trudnościami wynikającymi z ograniczeń w zakresie przetwarzania słuchowego:

 • problemy z rozumieniem mowy,
 • trudności w czytaniu i pisaniu,
 • zaburzenia artykulacji,
 • niepłynność mowy,
 • zaburzenia głosu,
 • opóźniony rozwój mowy,
 • zaburzenia koncentracji uwagi słuchowej,
 • trudności w nauce języków obcych,
 • i inne.

SPPS-S dla osiągnięcia zamierzonych efektów terapeutycznych, nie wymaga współdziałania z innymi, często dużymi oraz kosztownymi urządzeniami, zlokalizowanymi w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach. Przekłada to się na znaczne obniżenie kosztów użytkowania urządzeń terapeutycznych oraz większą dostępność treningu.

Najczęstsze zastosowania metody SPPS-S to: zaburzenia przetwarzania słuchowego (APD), zaburzenia mowy, głosu, dysleksja, trudności szkolne, zaburzenia koncentracji, stres.

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych

1. Terapia stawów skroniowo-żuchwowych ma za zadanie niwelowanie częściowe lub maksymalne dysfunkcji stawu skroniowo- żuchwowego poprzez kompleksowe działanie zespołu specjalistów ( stomatolog, ortodonta, logopeda, fizjoterapeuta). Fizjoterapeuta za pomocą specjalnie opracowanych technik manualnych opracowuje mięśnie oraz bada zakresy ruchomości w stawie skroniowo-żuchwowym.

2. Wskazania do terapii:

 • pacjenci z dolegliwościami laryngologicznymi,
 • pacjenci z dolegliwościami laryngologicznymi,
 • pacjenci z dolegliwościami ortodontycznymi,
 • pacjenci z dolegliwościami bólowymi w okolicy twarzy, szyi, głowy, całego odcinka kręgosłupa.

3. Przebieg terapii:

 • wywiad fizjoterapeutyczny,
 • badanie i ocena stawu skroniowo-żuchwowego,
 • terapia manualna,
 • ćwiczenia,
 • zalecenia dla pacjenta

4. Cel terapii:

 • zniwelowanie częściowe lub całkowite bólu w stawie skroniowo-żuchwowego u pacjenta,
 • polepszenie komfortu życia codziennego pacjenta związanego z lepszym przeżuwaniem pokarmów,
 • zniwelowanie pośrednich przyczyn bólu stawu skroniowo-żuchwowego.

5. Czas terapii:
od 30 do 60 min.
Koszt jednego spotkania – 100 zł.
Koszt 5 spotkań – 450 zł.

6. Cykl zabiegów pozwala na dokładniejszy i szybszy powrót do zlikwidowania patologii w stawie skroniowo-żuchwowym.

7. Na terapię stawu skroniowo-żuchwowego można zapisać się poprzez recepcję przychodni bądź fizjoterapeutę.

Trening słuchowy dla dorosłych

Na czym polega trening słuchowy?

Trening słuchowy polega na odpowiednim dobraniu ćwiczeń słuchowych, tak by uczestnik treningu ćwiczył rozumienie mowy werbalnej. Ćwiczenia prowadzone są zarówno na materiale dźwiękowym, jak i słownym, dobieranym indywidualnie do potrzeb pacjenta. Celem treningu jest poprawa słyszenia w warunkach naturalnych, a także w warunkach niekorzystnych akustycznie.

Dla kogo przeznaczony jest trening słuchowy?

Z treningu słuchowego mogą skorzystać dorosłe osoby:

 • zaimplantowane jednostronnie, które wcześniej mówiły i słyszały,
 • zaimplantowane obustronnie, które wcześniej mówiły i słyszały,
 • posiadające aparat słuchowy, które przeszły zabieg wszczepienia implantu do drugiego ucha,
 • zaimplantowane, które czują dyskomfort w związku ze słyszeniem przez procesor mowy,
 • zaimplantowane oraz zaaparatowane, chcące rozwinąć lub wzmocnić komunikację drogą werbalną,
 • posiadające aparat/aparaty słuchowe, które czują dyskomfort w związku z użytkowaniem protezy,
 • użytkownicy implantów i aparatów słuchowych czujący dyskomfort w słuchaniu w hałasie/niekorzystnych warunkach akustycznych.
Konsultacje specjalistyczne
Cena (PLN)
Konsultacja otorynolaryngologiczna lek. Jędrzej Bartosik
295
Konsultacja otorynolaryngologiczna lek. Andrzej Pastuszak
295
Konsultacja otorynolaryngologiczna lek. Nina Zawieja
230
Konsultacja otolaryngologiczna lek. Piotr Fronczak
250
Konsultacja otorynolaryngologiczna lek. Eliza Sasimowicz
250
Konsultacja audiologiczno-foniatryczna lek. Tomasz Michalak
295
Konsultacja logopedyczna z diagnozą
150
Rehabilitacja surdo/neuro/logopedyczna – 60 min.
120
Rehabilitacja surdo/neuro/logopedyczna – 30 min.
80
Trening słuchowy – pierwsza wizyta (1h)
150
Trening słuchowy – terapia (45 min)
120
Pakiety badań diagnostycznych
Cena (PLN)
Cennik dla pacjentów znajdujących się pod opieką diagnostyczno – leczniczo – rehabilitacyjną NZOZ Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS
Pakiet podstawowy AT+AI
165
Pakiet podstawowy AI+DPOAE/TEOAE
165
Pakiet podstawowy AT+AI+AS
245
Pakiet podstawowy AT+AS
160
Pakiet drożności trąbki słuchowej AT+AI+TDT
215
Pakiet drożności trąbki słuchowej i charakterystyka AT+AI+TDT+CHS
260
Pakiet drożności trąbki słuchowej DPOAE/TEOAE+TDT
170
Pakiet szumowy podstawowy AT+AI+DPOAE/TEOAE
255
Pakiet szumowy rozszerzony AT+AI+DPOAE/TEOAE+CHS+UCL
390
Pakiet szumowy charakterystyka AT+AI+CHS
220
Badania diagnostyczne
Cena (PLN)
Cennik dla pacjentów znajdujących się pod opieką diagnostyczno – leczniczo – rehabilitacyjną NZOZ Centrum Słuchu
i Mowy MEDINCUS
Audiometria tonalna (AT)
95
Audiometria impedancyjna (AI)
85
Test drożności trąbek słuchowych (TDT)
55
Otoemisja akustyczna (DPOAE/TEOAE)
130
Audiometria słowna (AS)
95
Charakterystyka szumu usznego (CHS)
70
Określenie progu dyskomfortu (UCL)
55
Minimal Masking Level (MML)
45
SISI – audiometria nadprogowa
80
Audiometria w polu swobodnym (AWP)
70
ABR latencje
370
ABR trzask
210
ABR dzienne podstawowe (trzask + 500 Hz)
410
ABR dzienne rozszerzone (500 1000 2000 4000 Hz)
550
ABR dzienne rozszerzone (500 1000 2000 4000 Hz) + przewodnictwo kostne
880
ABR wieczorne podstawowe (trzask + 500 Hz)
510
ABR wieczorne rozszerzone (500 1000 2000 4000 Hz)
640
ABR wieczorne rozszerzone (500 1000 2000 4000 Hz) + przewodnictwo kostne
990
Opłata manipulacyjna za niewykonane badanie ABR dzienne
90
Opłata manipulacyjna za niewykonane badanie ABR nocne
190
Protetyka słuchu
Cena (PLN)
Konsultacja protetyczna (pacjent spoza CSIM MEDINCUS i IFPS)
95
Korekta ustawień 1 sztuki aparatu słuchowego zakupionej poza CSIM MEDINCUS i IFPS**
395
Korekta ustawień 2 sztuk aparatów słuchowych zakupionych poza CSIM MEDINCUS i IFPS**
790
Korekta ustawień aparatów słuchowych zakupionych w CSIM MEDINCUS (po gwarancji)
50
Przegląd techniczny aparatów słuchowych zakupionych poza CSIM MEDINCUS (wyłącznie po gwarancji)
100
Przegląd techniczny aparatów słuchowych zakupionych w CSIM MEDINCUS (wyłącznie po gwarancji)***
50
Korekta ustawień/przegląd techniczny aparatu słuchowego zakupionego w IFPS
50
Obudowa do wewnątrzusznego aparatu słuchowego****
350
Telefitting – zdalne dopasowanie procesora mowy (1 ucho)
230
Telefitting – zdalne dopasowanie procesora mowy (2 uszu)
350
Stymulacja Polimodalnej Percepcji Sensorycznej metodą Skarżyńskiego (SPPS-S)
Cena (PLN)
Cennik dla pacjentów znajdujących się pod opieką diagnostyczno – leczniczo – rehabilitacyjną NZOZ Centrum Słuchu
i Mowy MEDINCUS
PAKIET KWALIFIKACYJNY DO TERAPII SPPS-S. Krótka konsultacja lekarska + badania słuchu AT, AI, TDT + konsultacja u terapeuty. Pakiet dla dzieci powyżej 6 roku życia.
365
Konsultacja oceniająca procesy przetwarzania słuchowego
195
Jeden etap terapii (5 dni x 3 godz.)
995
Cała terapia (3 etapy)
2960
Testy po zakończonej terapii
195
Test FPT
30
Test DPT
30
Test DDT ukierunkowany
30
Test DDT rozproszony
30
Zabiegi fizykoterapeutyczne
Cena (PLN)
Inhalacja AMSA – 1 dawka leku
39
Pakiet AMSA – 10 dawek leku
340
Pakiet AMSA – 20 dawek leku
600
Inhalacja ultradźwiękowa TAJFUN 1 zabieg
30
Pakiet TAJFUN 10 zabiegów
260
Pakiet TAJFUN 20 zabiegów
480
Terapia stawów skroniowo-żuchwowych 1 spotkanie
100
Terapia stawów skroniowo-żuchwowych 5 spotkań
450
Pozostałe usługi
Cena (PLN)
Test węchu
120
Test smaku
130
Pakiet węch + smak
220
Wkładka uszna miękka/twarda dla dziecka
80
Wkładka uszna miękka/twarda dla dorosłych
80
Wkładka przeciwwodna/przeciwhałasowa
180
Mikrowkładka
160
NeilMed Sinus Rinse
95
Maska aerozolowa dla dorosłych/dzieci
19
Końcówka nosowa (duża/średnia/mała)
89
Maseczka jednorazowa ochronna (dla pacjentów)
bezpłatnie
Inne
Cena (PLN)
Zaświadczenie lekarskie różnego typu (wystawiane wyłącznie podczas wizyty lekarskiej) – 1 strona
50
Opłata za wypełnianie dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej (max. 4 strony)
150
Opłata za wypełnianie dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej (każda kolejna strona)
50
Opłata za tłumaczenie dokumentacji medycznej na język obcy (angielski, rosyjski), jedna strona, max 1800 znaków
100
Dokumentacja medyczna xero 1 str.*****
0.34
Jedna strona wyciągu lub odpisu dokumentacji medycznej*****
9.73
Wysyłka dokumentacji medycznej
8.50
Sporządzenie dokumentacji medycznej na elektronicznym nośniku danych*****
1.95
Aktualizacja cennika dnia 06.05.2024 r.

** – w cenie korekty ustawień są dwie wizyty: ustawienie wstępne i korekta po 2-3 tygodniach

*** – przegląd techniczny nie obejmuje kosztów drobnych akcesoriów np. kopułek, wężyków, baterii, filtrów itd.

**** – w przypadku, gdy pacjent rezygnuje z zakupu wewnątrzusznego/ych aparatu/ów słuchowych potrącamy kwotę 350 zł brutto od każdej wykonanej sztuki aparatu

***** – opłata jest pobierana w przypadku udostępnienia dokumentacji medycznej pacjentowi po raz drugi lub kolejny w żądanym zakresie.

Toruńskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS

ul. Polna 7B, lok. 23
87-100 Toruń

tel. +48 56 663 77 20
tel. +48 666 333 222

e-mail: torun@medincus.pl


Pon. – Pt. 10:00-18:00

Sobota – zapytaj w rejestracji.

Tutaj znajdą Państwo wzory formularzy, które obowiązują pacjentów Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o. Dla pacjenta

Wpisów nie znaleziono

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content