Prof. Piotr H. Skarżyński laureatem Konkursu Supertalenty w Medycynie 2019

5 czerwca 2019 by administartor
supertalenty-logo-czarne-2019-850x340.jpg

Prof. Piotr H. Skarżyński zajął pierwsze miejsce w Konkursie Supertalenty w Medycynie. Został doceniony za koordynowanie prac pierwszej w świecie Krajowej Sieci Teleaudiologii – sieci współpracujących ośrodków w 19 miastach Polski i 7 za granicą, wdrażających implanty słuchowe nowej generacji.

Drugie miejsce w konkursie zajął dr hab. n. med. Piotr Dobrowolski, adiunkt w Klinice Wrodzonych Wad Serca oraz kierownik Samodzielnej Poradni Lipidowej w Instytucie Kardiologii w Aninie. Trzeci w rankingu był dr hab. n. med. prof. nadzw. Piotr Buszman, kardiolog inwazyjny, kierownik ds. badań przedklinicznych Centrum Badawczo-Rozwojowego American Heart of Poland, profesor nadzwyczajny Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Supertalenty w Medycynie to prestiżowy konkurs organizowany przez Puls Medycyny od 2012 r. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie liderów młodego pokolenia lekarzy do 39. roku życia, którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i predyspozycjom będą wpływać na zmiany w sektorze ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach.

Zgłoszenia kilkudziesięciu lekarzy i absolwentów kierunków pokrewnych medycynie z ośrodków akademickich i szpitali klinicznych w całej Polsce zostały zaprezentowane członkom jury, którzy oceniali w trzech kategoriach dorobek naukowy kandydatów, ich zaangażowanie w działalność w przestrzeni publicznej oraz perspektywy dalszego rozwoju.

Wśród laureatów poprzednich edycji Supertalentów są prof. dr hab. n. med. Maciej Banach, dr hab. n. med. prof. nadzw. Bartosz Karaszewski, prof. dr hab. n. med. Grzegorz Basak, dr hab. n. med. Krzysztof Tomaszewski, dr hab. n. med. prof. nadzw. Miłosz Jaguszewski.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content