Psychoonkologia – nowe standardy w opiece onkologicznej

30 marca 2018 by administartor

Psycholog Małgorzata Moczydłowska z Radomskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS uczestniczyła w szkoleniu z zakresu psychoonkologii zorganizowanym przez Instytut Matki i Dziecka.

Było to jedno ze spotkań prowadzonych w czterech województwach w ramach projektu „Szkolenie personelu medycznego z psychoonkologii”. Celem szkoleń jest  poprawa opieki onkologicznej oraz poszerzenie jej o zadania i aspekty psychoonkologiczne. Najważniejsze założenia to opracowanie przez specjalistyczny zespół wykładowców i wdrożenie programu edukacyjnego w zakresie psychologicznych tematów dotyczących komunikacji, wsparcia psychicznego, profilaktyki zespołu wypalenia, a także wypracowanie standardów świadczeń w opiece onkologicznej zgodnie z wytycznymi UE i WHO.

Spotkanie, finansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia, odbyło się w ramach projektu „Szkolenie personelu medycznego z psychoonkologii” w latach 2017-2019, przyznanego w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Program realizowany jest przez dwa ośrodki: Instytut Matki i Dziecka w Warszawie oraz Wielkopolskie Centrum Onkologii.

Żródło: http://psychoonkologia.imid.med.pl/ramowy-plan-szkolenia/

 

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content