Światowy Dzień Głosu

16 kwietnia 2020 by administartor
medincus_kwiecień_162.png

16 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Głosu (World Voice Day). Jego celem jest zwrócenie uwagi na rolę głosu, a także przypomnienie, że należy o niego dbać i starać się nie dopuścić do jego uszkodzenia.

O czym warto pamiętać, by jak najdłużej cieszyć się ładnym głosem?

  • Pozwól odpocząć strunom głosowym, gdy odczuwasz zmęczenie spowodowane mową lub masz infekcję – oszczędzaj głos, ale unikaj szeptania.
  • Mów cichym, ale dźwięcznym głosem.
  • Jeśli masz przewlekłą chrypkę, przedłużające się drapanie w gardle, przytkane uszy, doświadczasz zanikania głosu – skonsultuj się z lekarzem foniatrą.

Głos jest narzędziem w codziennej pracy dla wielu środowisk zawodowych, w której umiejętność komunikowania się z otoczeniem jest źródłem sukcesu i miernikiem przydatności w danym zawodzie. Emisja głosu jest zarazem czynnością intelektualną i ruchową. To oznacza, że tworzenie dźwięku nie polega tylko na mechanicznym działaniu poszczególnych narządów i mięśni. Intelektualny charakter emisji głosu oznacza, że jest ona świadomą i celową czynnością uzależnioną od naszego układu nerwowego. Emisja głosu to obszar nauki, w zakres której wchodzą wszystkie zagadnienie i problemy związane z procesem wydobywania głosu zgodnie z prawami fizjologii oraz wymogami estetycznymi.

Jeśli masz problemy z głosem skontaktuj się z lekarzem, teraz możesz to zrobić zdalnie dzięki Teleporadom! Bez wychodzenia z domu, w dogodnym dla Ciebie momencie! 

Kompleksową pomoc w leczeniu i rehabilitacji głosu i mowy oferuje Centrum Głosu dla Profesjonalistów MEDINCUS – placówka konsultuje dzieci i osoby dorosłe, będące w grupie pacjentów o szczególnych i zwiększonych wymaganiach stawianych narządowi głosu. Wyjątkową ofertą jest kompleksowa opieka lekarska dla osób wykorzystujących głos jako narzędzie pracy (wokalistów, aktorów, nauczycieli, mówców, wykładowców, polityków), w ramach której zapewnione są konsultacje lekarskie, rehabilitacja głosu oraz usługi fizykoterapeutyczne. Interdyscyplinarny lekarzy specjalistów i terapeutów, zapewnia gwarancję kompleksowych, wysokiej jakości usług medycznych w zakresie zaburzeń szeroko rozumianego procesu komunikatywnego i aktywności wokalnej.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content