Z WIZYTĄ W SENEGALU

24 czerwca 2021 by administartor
IMG-20210607-WA0018.jpg

Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS systematycznie rozwija współpracę kliniczną i naukową z krajami Afryki, w Dakarze w Senegalu przeprowadzono pierwsze konsultacje podczas przygotowania nowej placówki MEDINCUS przed otwarciem.  

W związku z przygotowaniami do otwarcia placówki Łukasz Bruski, prezes zarządu Centrum Słuchu i Mowy oraz prof. Piotr H. Skarżyński, otorynolaryngolog, członek zarządu CSIM ponownie odwiedzili Senegal. Spotkali się z m.in. z ministrem zdrowia Senegalu Abdoulayem Diouf Sarrem, doradczynią prezydenta Aminatą Mbengue Ndiaye, przedstawicielami tamtejszego środowiska medycznego i polskimi dyplomatami. Celem spotkania była kontynuacja rozmów dotyczących wzajemnej współpracy w ochronie zdrowia. W trakcie wizyty pod okiem prof. Piotra H. Skarżyńskiego odbył się także kolejny telefitting, czyli zdalne dopasowanie procesora mowy pacjenta operowanego wcześniej w Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Nowa filia w Dakarze otwiera możliwości leczenia pacjentów otorynolaryngologicznych w krajach afrykańskich takich jak Senegal, aby pacjent nie musiał podróżować aż do Polski. Dodatkowo w filii w Senegalu prof. Piotr H. Skarżyński przeprowadził pierwsze konsultacje.

MEDINCUS od wielu lat współpracuje z Afryką, aby świadczyć najwyższej jakości usługi związane z leczeniem niedosłuchu. Założeniem jest, aby były to usługi świadczone przez lokalnych afrykańskich specjalistów przy wsparciu lekarzy z CSiM. Polscy otorynolaryngolodzy podczas już wieloletniej współpracy ze specjalistami z krajów afrykańskich otrzymali propozycje przeprowadzenia wspólnych prac naukowo-badawczych. Przypomnijmy, że na samym początku współpracy udało się zorganizować badania przesiewowe w dziewięciu krajach afrykańskich. Wzajemna wymiana umiejętności i doświadczeń jest bardzo ważna, dlatego afrykańscy specjaliści przyjeżdżają także do Polski poznawać wiedzę, jaką oferuje polska szkoła otolaryngologii w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji słuchu.

Misja Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS od początku była związana z szansami i aspiracjami w leczeniu niedosłuchu i niesieniu pomocy wszystkim pacjentom nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content