12. urodziny Podkarpackiego Centrum Słuchu i Mowy w Rzeszowie

7 lutego 2020 by Anna Nowak
rzeszow_3.png

Dziś 12. urodziny świętuje Podkarpackie Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Rzeszowie.

Oddział w Rzeszowie rozpoczął swoją działalność w 2008 roku. Początkowo zespół składał się z pięciu pracowników, a lokal znajdował się w małej kamienicy przy ul. Chodkiewicza. Dziś wygląda zupełnie inaczej – to nowoczesna placówka medyczna, w której na fachową pomoc mogą liczyć pacjenci ze schorzeniami uszu, nosa, gardła, krtani i zaburzeń równowagi, a także pacjenci wymagający terapii logopedycznej, psychologicznej i pedagogicznej. Lokal jest w pełni przystosowany do przyjmowania pacjentów niepełnosprawnych ruchowo. Konsultacje oraz badania przeprowadzają lekarze otolaryngolodzy, audiolodzy-foniatrzy, specjaliści z zakresu logopedii, psychologii, pedagogiki, technicy badań słuchu, fizjoterapeuci, protetycy słuchu.

Centrum wyposażone jest w nowoczesną aparaturę medyczną, co pozwala na precyzyjną diagnostykę i skuteczną terapię. Posiada m.in.:

  •  zautomatyzowane unity otolaryngologiczne (audiologiczny i foniatryczny) wraz z rejestracją komputerową obrazów,
  • endoskop (videolaryngoskopia, nasofiberoskopia, videostroboskopia) służący do diagnostyki głosu i mowy,
  • „kabinę ciszy” i nowoczesną aparaturę do badań słuchu ( w tym do wykonywania badań przesiewowych słuchu u noworodków i niemowląt),
  • nowoczesne oprogramowanie oraz sprzęt do dopasowywania aparatów słuchowych,
  • gabinet fizykoterapii zatok, krtani, ucha, i kręgosłupa szyjnego, oraz schorzeń górnych dróg oddechowych,
  • pracownię do badania narządu przedsionkowego: VNG z próbami kalorycznymi,
  • specjalistyczny gabinet do rehabilitacji słuchu, głosu i mowy oraz obwodowych zaburzeń  narządu równowagi,
  • cyfrowy korektor mowy- służący do terapii niepłynności mowy i jąkania,
  • sprzęt do terapii metodą Tomatisa oraz Stymulacji Polimodalnej Percepcji Sensorycznej metodą Skarżyńskiego (SPPS-S),
  • Platformę Badań Zmysłów- nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań wzroku, słuchu i mowy.

Podkarpackie Centrum Słuchu i Mowy Medincus jest w Rzeszowie miejscem znanym i lubianym szczególnie przez najmłodszych pacjentów, dla których placówka organizuje liczne eventy, jak np. tegoroczne Muzyczne Mikołajki.

Z okazji 12 rocznicy życzymy sobie kolejnych takich okazji do świętowania. Dziękuję personelowi i każdej osobie, która przyczynia się do rozwoju naszej placówki. Zaczynaliśmy jako pięcioosobowy zespół w małej kamienicy przy ul. Chodkiewicza na ok. 100 m2. Nową placówkę otworzyliśmy w 2016 roku przy Al. Niepodległości. Teraz mamy do dyspozycji  dwa razy więcej miejsca na wygodne gabinety lekarskie, logopedyczne, gabinet badań słuchu wraz z kabiną ciszy, gabinet psychologiczny, protetyki słuchu i terapii metodą Skarżyńskiego (SPPS-S) oraz gabinet fizykoterapii. Lokal jest przystosowany również dla pacjentów niepełnoprawnych – dr Dorota Szuber, kierownik filii, specjalista audiolog, foniatra, otolaryngolog.

 
Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content