20 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Badań Klinicznych

Czy wiesz, że w Centrum Mowy i Słuchu Medincus prowadzimy także badania kliniczne?
Dzięki nim możemy dowiedzieć się czy nowe substancje lecznicze lub wyroby medyczne są bezpieczne i skuteczne. W ciągu ostatnich 20 lat naukowcy na świecie odkryli i opracowali ponad 300 nowych leków, szczepionek i produktów medycznych, które zostały wprowadzone do obrotu i pozwalają skuteczniej leczyć ponad 150 różnych chorób.
Obecnie rekrutujemy pacjentów do badań nad nowymi metodami leczenia Nagłego Niedosłuchu Czuciowo-Nerwowego i Choroby Meniere’a.
Nagły Niedosłuch Czuciowo-Nerwowy
Nagły niedosłuch czuciowo-nerwowy definiowany jest jako odbiorcze upośledzenie słuchu pochodzenia ślimakowego. Pojawia się nagle, bez rozpoznanej przyczyny, najczęściej jednostronnie, o różnej głębokości. Upośledzeniu słuchu mogą towarzyszyć szumy uszne lub zawroty głowy, a także uczucie zatkanego ucha. Niedosłuch trwa od 12 do 96 godzin.
Choroba Meniere’a
Choroba Meniere’a to dolegliwość związana z uchem wewnętrznym, atakująca w głównej mierze osoby po 40-50 roku życia. Nazywana jest również wodniakiem endolimfatycznym lub błędnika, ponieważ w błędniku błoniastym magazynuje się płyn. Schorzenie charakteryzuję się między innymi zawrotami głowy, szumami w uszach, problemami ze słuchem.
Więcej informacji na temat prowadzonych przez nas badań na stronie www.csim.pl