Ponad 100 osób zbadało słuch w Ciechocinku

19 lipca 2021 by Anna Zakrzewska
DSC05891_1-1200x800.jpg

Bezpłatne badania słuchu w minioną sobotę przeprowadzili specjaliści z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Ciechocinku w ramach ogólnopolskiego projektu „Miasteczko Słuchu”, którego celem jest promocja profilaktyki słuchu.

W „Miasteczku Słuchu” MEDINCUS zorganizowanym w ramach obchodów 185-lecia uzdrowiska Ciechocinek, pacjenci skorzystali z konsultacji lekarskich otolaryngologa lek. Jędrzeja Bartosika, a przesiewowe badania słuchu przeprowadzili protetycy słuchu z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Ciechocinku pod przewodnictwem Jolanty Goli, koordynatora filii.

Ciechocinek był pierwszym miejscem na mapie cyklu spotkań specjalistów z pacjentami w ramach działalności „Miasteczka Słuchu”, które Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS zamierza kontynuować w kolejnych polskich miastach. Z opublikowanego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) raportu na temat słuchu wynika, że słyszymy coraz gorzej, a do 2050 roku prawie 2,5 miliarda ludzi na całym świecie ─ czyli 1 na 4 osoby ─ będzie miało stopień ubytku słuchu, dlatego jako Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS wzięliśmy za cel ochronę słuchu poprzez promowanie szeroko rozumianej profilaktyki i dostępu do badań oraz porad specjalistów. Podczas realizacji projektu „Miasteczko Słuchu” w Ciechocinku upewniliśmy się w tym, że taka inicjatywa jest konieczna, ponieważ wśród zgłaszających się do nas licznie pacjentów, zostały rozpoznane: zapalenia ucha środkowego, w tym przewlekłe stany zapalne, uszkodzenia narządu słuchu, szumy uszne, a także uszkodzenia narządu równowagi. Honorowym gościem „Miasteczka Słuchu” był Leszek Dzierżewicz, burmistrz miasta Ciechocinek, który osobiście odwiedził stoisko MEDINCUSA i zachęcał mieszkańców oraz kuracjuszy do skorzystania z bezpłatnych badań słuchu.

„Miasteczko Słuchu” MEDINCUS w Ciechocinku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – w sobotę swój słuch przebadało ponad 100 osób. Dodatkowo, odwiedzający nas pacjenci mogli skorzystać konsultacji w zakresie aparatów słuchowych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji w TVP3 Bydgoszcz:

Relacja zdjęciowa:

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content