9 lat od pierwszej operacji w Szpitalu Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS

19 sierpnia 2020 by administartor
IMG_5708-1200x800.jpg

20 sierpnia 2011 roku została przeprowadzona pierwsza operacja w Szpitalu Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Kajetanach. Szpital powstał, aby zapewniać najwyższy standard diagnostyki, leczenia i rehabilitacji pacjentom z problemami otorynolaryngologicznymi.

W placówkach Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS pracują doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach, którzy zapewniają profesjonalną opiekę przed, w trakcie i po zabiegach. Kadrę tworzą otorynolaryngolodzy, audiolodzy, foniatrzy, logopedzi, surdopedagodzy, psycholodzy, inżynierowie kliniczni, anestezjolodzy, pielęgniarki, asystenci kliniczni, technicy medyczni i sekretarki medyczne.

„Szczególna misja Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS od początku była związana z szansami i aspiracjami w leczeniu niedosłuchu i niesieniu pomocy wszystkim potrzebującym pacjentom.” – podkreśla prof. Piotr H. Skarżyński, specjalista w dziedzinie otorynolaryngologii, otorynolaryngologii dziecięcej, audiologii i foniatrii – „Oprócz doświadczonej kadry i kompleksowej oferty wyróżniają nas jakość i bezpieczeństwo – przykładamy szczególną wagę do wysokiej jakości wszystkich usług oferowanych naszym pacjentom.”

W szpitalu w Kajetanach wykonuje się miesięcznie ok. 170 – 180 operacji, czyli rocznie 2200 – 2500 zabiegów. Rocznie udziela się 140 tysięcy konsultacji i badań w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii. Z usług szpitala korzystają pacjenci z Polski i zza granicy, w tym np. z Kazachstanu, Argentyny, Indii, RPA czy Wybrzeża Kości Słoniowej. Z różnych form pomocy skorzystało dotychczas ponad milion pacjentów. Przeprowadzane są m.in. zabiegi operacyjne w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii, wszechstronną opieką objęci są także pacjenci po wszczepieniu implantu słuchowego. W szpitalu najczęściej wykonuje się operacje na migdałki, drenaże uszu i stapedotomię.

Stapedotomia, stanowiąca jedyne skuteczne leczenie otosklerozy, polega na częściowym usunięciu strzemiączka i założeniu w jego miejsce pasywnej protezki między odnogą długą kowadełka a okienkiem owalnym. Dzięki tej metodzie u ponad 90 proc. operowanych obserwuje się poprawę słyszenia.

Szpital Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy Medincus dysponuje jednym z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Polsce. Dwie sale operacyjne wyposażone są w światowej klasy sprzęt, pozwalający na bezpieczne wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów operacyjnych. Na pacjentów czekają komfortowo wyposażone pokoje, a znajdujące się tuż obok tereny rekreacyjne, restauracja i mini zoo pomagają zmniejszyć stres w trakcie hospitalizacji. Personel szpitala zwraca szczególną uwagę na poczucie bezpieczeństwa dzieci i ich komfort. Rodzic lub opiekun prawny może przebywać z dzieckiem na oddziale i aktywnie uczestniczyć w opiece oraz hospitalizacji małego pacjenta.

Prowadzony w Medincusie program kliniczny obejmuje szeroką współpracę z wieloma ośrodkami naukowo-badawczymi, dotyczącą optymalizacji kosztów i efektów terapii w odniesieniu do takich problemów jak: głuchota i głęboki niedosłuch, zaburzenia mowy, zaburzenia głosu, szumy uszne, zawroty głowy i zaburzenia równowagi, możliwości chirurgii rekonstrukcyjnej w leczeniu wad wrodzonych i nabytych ucha.

Więcej informacji na www.csim.pl/szpital

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content