Pierwsze urodziny placówek w Kirgistanie i Kazachstanie

25 sierpnia 2020 by administartor
IMG_4105-1200x800.jpg

W sierpniu br. minął rok od otwarcia dwóch zagranicznych placówek medycznych Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS – w Szymkencie (Kazachstan) i w Osz (Kirgistan).

Placówka w Szymkencie funkcjonuje od 20.08.2019 r., natomiast placówka w Osz od 23.08.2019 r. Cały miniony rok zaowocował licznymi konsultacjami lekarskimi i badaniami diagnostycznymi. Były one prowadzone przez wysoko wykwalifikowany i interdyscyplinarny zespół lekarzy składający się z otolaryngologów, audiologów, logopedów i techników słuchu, niosących wsparcie medyczne zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Do świadczonych przez nich usług należą w dużej mierze ustawianie i serwisowanie systemów implantów słuchowych i dobieranie nowoczesnych aparatów słuchowych.

Ważnym aspektem ich działalności są także rozwiązania telemedyczne, w tym telefitting, czyli zdalne dopasowanie systemu implantu ślimakowego. System ten zapewnia większą dostępność leczenia pacjentom z wadami słuchu i możliwość zdalnego sterowania ich rehabilitacją. Dzięki niemu pacjenci mogą uczestniczyć w rehabilitacji słuchu na odległość. Dodatkową usługą dostępną dla pacjentów w Szymkencie i Osz są inhalacje z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu – inhalatora AMSA oraz terapia SPPS-S stosowana u dzieci, które mają trudności z koncentracją uwagi, z czytaniem i pisaniem, jąkaniem i zaburzeniami głosu.

W trakcie minionego roku miało miejsce także smutne wydarzenie – musieliśmy pożegnać prof. Zhangarę Abdikhalikova (25.06.1957-08.07.2020), który pełnił funkcję kierownika Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Osz, w Kirgistanie. Prof. Zhangara Abdikhalikov był otorynolaryngologiem, audiologiem, otochirurgiem, lekarzem specjalistą najwyższego szczebla, a także wieloletnim przyjacielem Medincusa. W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako życzliwy człowiek, niosący szczególną pomoc pacjentom w najtrudniejszych przypadkach otorynolaryngologicznych.

Centrum Słuchu i Mowy w Szymkencie i Osz w zakresie leczenia operacyjnego ściśle współpracuje ze Szpitalem Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy Medincus (Kajetany, Polska). To nowocześnie wyposażony oddział otorynolaryngologiczny wraz z blokiem operacyjnym, w skład którego wchodzą dwie sale operacyjne. Specjalistyczna i profesjonalna opieka gwarantuje pacjentom szybki powrót do zdrowia.

Konsultacje i badania za granicą realizowane są nie tylko w ramach filii, dotyczą szerszej współpracy. W 2018 r. w Szymkencie lekarze z Medincusa zaangażowali się w pilotażowe badania przesiewowe słuchu u 300 dzieci w wieku szkolnym, zostały one przeprowadzone przez polskich specjalistów przy wsparciu lokalnych lekarzy.  Badania przesiewowe wykonano także dwukrotnie w Biszkeku (Kirgistan).

Placówka w Szymkencie:

 

Placówka w Osz (jej otwarcie):

 

Materiały video z otwarcia:

Otwarcie Medincusa w Szymkencie

Otwarcie Medincusa w Osz

Otwarcie Medincusa w Osz cz.2
 

Odwiedź strony przychodni:

 www.medincus.kz 

 www.medincus.kg

 

 

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content