Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci prof. Zhangary Abdikhalikova (25.06.1957-08.07.2020)

9 lipca 2020 by Anna Nowak
DSC_8328-Zhangara-ABDIKHALIKOV-Osz-1-1200x800.jpg

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci prof. Zhangary Abdikhalikova (25.06.1957-08.07.2020).
Prof. Zhangara Abdikhalikov był otorynolaryngologiem, audiologiem, otochirurgiem, lekarzem specjalistą najwyższego szczebla. Od maja 2019 r. sprawował funkcję kierownika Centrum Słuchu
i Mowy MEDINCUS w Osz, w Kirgistanie. Był wieloletnim przyjacielem Medincusa. W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako życzliwy człowiek, niosący szczególną pomoc pacjentom
w najtrudniejszych przypadkach otorynolaryngologicznych.

Prof. Abdikhalikov wprowadzał unikalne technologie podczas przeprowadzania adenotomii i wycięcia migdałków podniebiennych w znieczuleniu ogólnym. W trakcie 38 lat doświadczenia zawodowego był wielokrotnie nagradzany dyplomami regionalnego i republikańskiego komitetu związków zawodowych, pełnomocnika przedstawiciela regionu Osz pod rządem Republiki Kirgiskiej. W 2008 roku otrzymał odznakę „Salamattykty saktoonun ardaktuu kyzmatkeri” Republiki Kirgiskiej (2008). Miał ogromne doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu dzieci z różnymi patologiami laryngologicznymi. Prowadził także konsultacje z zakresu lotnictwa medycznego. Był mentorem dla młodych lekarzy, nadzorując pracę lekarzy otorynolaryngologów dziecięcych.

– Prof. Zhangara Abdikhalikov był moim przyjacielem od wielu lat, dlatego jego odejście dotyka mnie osobiście. Jego praca dawała ogromne światło i nadzieje pacjentom w Kirgistanie. Dla Medincusa jego odejście jest ogromną stratą. Stratą dobrego managera, lekarza, a przede wszystkim dobrego człowieka, który swoim postępowaniem godnie reprezentował markę Medincusa na rynku zagranicznym – prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Piotr H. Skarżyński.

Łącząc się w żałobie i smutku całej rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy wyrazy szczerego współczucia – Zarząd i Zespół Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS.

 

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content