Bezpłatne badania słuchu w Radomiu

26 września 2019 by administartor
www-grafika-MCM-2-e1568110080595.jpg

22 września pracownicy Centrum Słuchu i Mowy w Radomiu wzięli udział w festynie zorganizowanym z okazji Dnia bez Samochodu i otwarcia zrewitalizowanego parku imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu. Stoisko Medincusa cieszyło się ogromną popularnością wśród odwiedzających, wielu uczestników wydarzenia skorzystało z porad naszych specjalistów. Szczególną atrakcją, zwłaszcza dla młodszych pacjentów, była możliwość obejrzenia własnego ucha na ekranie monitora.

Bezpłatne badania słuchu odbywały się w Mobilnym Centrum Słuchu – specjalnie wyposażonym gabinecie lekarskim na kółkach. Specjalistyczny samochód wyposażony jest w gabinet otolaryngologiczny i kabinę do przesiewowych badań słuchu. Badania są nieinwazyjne i bezbolesne – trwają zaledwie kilka minut. Radomskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS podejmuje działania profilaktyczne, mające na celu jak najwcześniejsze wykrycie zaburzeń słuchu u dzieci i dorosłych. Oferuje m.in. możliwość wykonania bezpłatnych badań słuchu i konsultacji audiologicznych podczas lokalnych wydarzeń i uroczystości.

Słuch jest podstawą komunikacji we współczesnym społeczeństwie, należy więc sprawdzać go w każdym wieku. Wyniki dotychczas prowadzonych badań wskazują, że 16-19% dzieci w Polsce może mieć różnego rodzaju problemy związane ze słuchem, które mogą utrudniać prawidłowy rozwój mowy, a nawet rozwój społeczny. Problemy ze słuchem to również poważny problem u osób starszych. Szacuje się, że blisko trzy czwarte 70-latków cierpi na zaburzenia słuchu, a liczba osób dorosłych żyjących z jakąś formą ubytku słuchu podwoi się do 2060 roku.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content