Medincus z godłem Teraz Polska

30 września 2019 by administartor
teraz-polska-2019-1.jpg

20 września br. Łukasz Bruski, Prezes CSiM Medincus, odebrał kolejne certyfikaty Teraz Polska dla Centrum Słuchu i Mowy. Medincus posiada 2 wyróżnienia:

  • Certyfikat „Teraz Polska” za usługi w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji słuchu, mowy i zaburzeń równowagi przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań telemedycznych,
  • Godło „Teraz Polska” dla Przedsięwzięć Innowacyjnych za Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej metodą Skarżyńskiego.

Wydarzeniu towarzyszyła debata Fundacji Teraz Polska nt. innowacyjności, w której udział wziął prof. Piotr H. Skarżyński. Podkreślał, że Centrum Słuchu i Mowy jest innowacyjne w podejściu do pacjentów i wchodzeniu na nowe rynku. Sprawdza potrzeby i kreuje produkty odpowiadające popytowi na rynki. Tak było m.in. z narzędziem SPPS-S wykorzystywanym do terapii dzieci, które mają trudności w koncentracji, problemy z rozwojem mowy czy zaburzeniami głosu. Terapia okazała się skuteczną metodą walki z zaburzeniami coraz częściej doskwierającymi małym pacjentom i spełniła oczekiwania rodziców. Narzędzie funkcjonuje też na rynkach zagranicznych, terapię można prowadzić w języku rosyjskim.

Innowacyjność w branży medycznej to nie tylko nowe terapie i leki. Medincus wciąż poszukuje nowych dróg biznesowych, innowacyjnie podchodzi do pacjentów oferując im nie tylko usługi medyczne, ale także pomoc w zorganizowaniu przyjazdu zza granicy, ponadstandardową opiekę i konkurencyjne względem ośrodków zachodnich ceny. Polskie usługi medyczne wybierane są coraz częściej nie tylko przez pacjentów ze wschodu, ale również przez pacjentów przyjeżdżających z Europy zachodniej, doceniają oni połączenie atrakcyjnych cen z gwarancją zachowania najwyższych standardów jakości.

Prof. Skarżyński wspomniał też o barierach hamujących polską innowacyjność – to przede wszystkim problemy w dostępie do specjalistów, brak zachęt podatkowych i skomplikowanie systemu dofinansowania badań i rozwoju.

W debacie którą prowadził Radek Brzózka, dziennikarz i prezenter TVP udział wzięli również dr Patryk Dziurski (SGH), Bogusława Skowroński (MIT Enterprise Forum Poland), prof. Anna Wójcicka (Warsaw Genomics).

     

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content