Centrum Słuchu i Mowy podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED

W dniach 14 – 16 marca 2012 Centrum Słuchu i Mowy uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu. Są to największe targi tego typu w Polsce skupiające producentów oraz dostawców aparatury i instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych, a także sprzęt laboratoryjny i rehabilitacyjny. Odbywające się w cyklu dwuletnim targi cieszą się ogromnym krajowym i międzynarodowym zainteresowaniem.

 

Podczas trzech dni obecności na targach prezentowaliśmy urządzenia oraz sprzęt medyczny, którego jesteśmy producentem i dystrybutorami. Osoby odwiedzające nasze stoisko mogły poznać ofertę aparatury diagnostyczno-badawczej wykorzystywanej na oddziałach otolaryngologicznych, aparatów słuchowych i urządzeń dla osób z upośledzeniem narządu słuchu.

Na stoisku, pośród prezentowanego przez nas wyposażenia i sprzętu medycznego, można było zapoznać się z bogatą ofertą aparatów słuchowych firmy SONIC, urządzeń wspomagających słyszenie dostarczonych przez Comfort Audio oraz rozwiązań firmy KURZ – dedykowanych otochirurgii.
Podczas naszej obecności, prezentowaliśmy praktyczne wykorzystanie urządzeń Aurix i Integrity, firmy Vivosonic – pomysłodawcy i producenta najnowocześniejszych na świecie urządzeń medycznych pozwalających na szybką i dokładną diagnostykę słuchu pacjentów bez konieczności znieczulenia pacjenta czy anestezji. Osoby zainteresowane zastosowanymi w urządzeniach możliwościom diagnostycznym, mogły nie tylko zapoznać się z teoretycznymi informacjami dotyczącymi urządzeń, ale również zbadać swój słuch. Podobnie, praktycznie, można było sprawdzić Platformę Badań Zmysłów – urządzenie, które służy do badań przesiewowych słuchu, wzroku i mowy u dzieci i osób dorosłych, którego jesteśmy producentem. Wykonane podczas targów badania ukazały łatwośc i komfort wykonania badań przesiewowych z zastosowaniem Platformy, dzięki którym już we wczesnym wieku dziecka jesteśmy w stanie wychwycić zaburzenia w rozwoju narządów odpowiedzialnych za prawidłową komunikację, tj. wzrok, słuch i mowę.
Obecność na targach oraz odbywających się w ich trakcie seminariach oraz szkoleniach dały ogromną szansę na wymianę doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów w zakresie nowoczesnego wyposażenia placówek medycznych.