Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy współorganizatorem koncertu „Przygody Bębenka” w Filharmonii w Szczecinie

Koncerty odbyły się w poniedziałek 29.09.2014 r. o godz. 9.00 i godz. 11.00 w Filharmoniiim. M. Karłowicza w Szczecinie

http://filharmonia.szczecin.pl

 

Koncert „Przygody Bębenka” jest efektem warsztatów muzycznych zorganizowanych wprzez filharmonię w Szczecinie wraz z Zachodniopomorskim Centrum Słuchu i Mowy Medincus. Jest to interaktywna bajka muzyczna dla uczniów klas 0-III.

Publiczność miała niepowtarzalną okazję wysłuchać utworów skomponowanych specjalnie na potrzeby koncertu. „Przygody Bębenka” to spektakl o afrykańskim bębnie, który z pomocą muzyków z Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie oraz podopiecznych Zachodniopomorskiego Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Szczecinie opowiada fascynującą historię, która miała miejsce w gorącej Afryce.

„Przygody Bębenka” to bajką aktywizującą nie tylko dzieci biorące udział we wcześniej zorganizowanych warsztatach, ale też publikę, która aktywnie brała udział w koncercie. Koncert był doskonałą okazją, aby zobaczyć i posłuchać, jak wspaniale osoby z wadami słuchu korzystające z aparatów słuchowych i implantów ślimakowych mogą funkcjonować w codziennym życiu jak i przestrzeni nowej Filharmonii.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem słuchaczy Filharmonii. Nasi podopieczni wspaniale spisali się w roli solistów i aktorów spektaklu.

 

Dziękujemy za udział wszystkim dzieciom, które zaangażowały się projekt oraz ich rodzicom i opiekunom, a także wszystkim przybyłym gościom, szczególnie tym najmłodszym, którzy obejrzeli spektakl.

 

Zapraszmy do obejrzenia galerii zdjęć.

O koncercie w Radio TOK FM(czas:9:55-13.36)