Dr hab. n. med. mgr zarz. Piotr H. Skarżyński wyróżniony nagrodą Polski Przedsiębiorca 2016 Gazety Polskiej Codziennie w kategorii Innowator

21 czerwca 2017 by administartor
piotr_h_skarżyński_7-850x340.jpg

Nagroda „Polski Przedsiębiorca Gazety Polskiej Codziennie” została przyznana już po raz drugi. Jej celem jest promowanie przedsiębiorców, eksporterów, menedżerów, filantropów oraz ekspertów wspierających rozwój polskiej gospodarki i przyczyniających się do propagowania patriotyzmu gospodarczego. Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród II edycji konkursu odbyła się 20 czerwca 2017 r. w Warszawie.

Laureatów konkursu wyłoniła kapituła, w której składzie zasiadali przedstawiciele ministerstw związanych z gospodarką i rozwojem, organizacji biznesowych,największych polskich instytucji finansowych, mediów i thinkthanków.

W poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

  • Innowator – Piotr H. Skarżyński (Centrum Słuchu i Mowy Medincus)
  • Eksporter – Karol Zarajczyk (Ursus SA)
  • Lider Przemysłu – Dariusz Sapiński (Mlekovita)
  • MŚP – Janusz Kasztelewicz (Bartnik-Miody)
  • Filantrop – ks. Jacek Stryczek (Szlachetna Paczka)

Nagrodę w kategorii Innowator wręczył Jerzy Kwieciński – sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. W laudacji podkreślił, że Polacy są narodem przedsiębiorczym, a przedsiębiorczość musi być powiązana z innowacyjnością. Przywołał przykłady znamienitych innowatorów z polskiej historii: Ignacego Łukasiewicza, który łączył przedsiębiorczość z pracą na rzecz społeczności lokalnych oraz prof. Jana Czochralskiego – wynalazcy powszechnie stosowanej do dzisiaj metody otrzymywania monokryształów krzemu, podstawy procesu produkcji układów scalonych. Minister Kwieciński życzył wszystkim laureatom, by kiedyś to oni stali się takimi przykładami dla przyszłych pokoleń.

Więcej informacji i relacje:

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content