Jak dbać o słuch – wykład i badania słuchu w Olsztynie

14 października 2019 by administartor0
prostokat-Olsztyn-1200x828.jpg

Warmińsko-Mazurskie Centrum Słuchu i Mowy Medincus zostało partnerem ogólnopolskiej kampanii Dni Uczenia się Dorosłych. W ramach akcji 10 października br. zorganizowaliśmy wykład “Jak dbać o słuch i co zrobić, gdy słabo słyszymy? 40% polaków ma problem ze słuchem – czy jesteś wśród nich?” oraz bezpłatne badania słuchu w Olsztynie.

Dni uczenia się dorosłych” to kampania społeczna wspierająca dorosłych w kształtowaniu i rozwijaniu nawyku ciągłego uczenia się. Została zainicjowana w latach 80-tych, jest cyklicznie realizowana w wielu krajach pod egidą UNESCO jako Adults Learner’s Week lub Festival of Learning, kilka edycji odbyło się również w Polsce, począwszy od 2009 roku.

Wykład na temat słuchu w Olsztynie odbył się pod patronatem dziekana wydziału medycznego dr hab. n. med. Leszka Gromadzińskiego prof. UWM oraz dzięki gościnności Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum z Centrum Symulacji Medycznej. Informacje przekazane pracownikom Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego przez Łukasza Kralczyńskiego z CSiM Medincus spotkały się z dużym zainteresowaniem. Tematem spotkania były m.in. badania słuchu, niedosłuch oraz typy i rodzaje aparatów słuchowych.

Po wykładzie uczestnicy mieli możliwość skorzystania z konsultacji laryngologicznej i innych specjalistów Centrum Medincus oraz bezpłatnego badania słuchu w Mobilnym Centrum Słuchu. W godzinach popołudniowych Mobilne Centrum Słuchu było dostępne również dla mieszkańców Olsztyna.

Z badań skorzystało około 80 osób, u około 85% podczas przesiewowego badania wykryto problemy ze słuchem – zalecono dalszą diagnostykę w przychodni.

Warmińsko-Mazurskie Centrum Słuchu i Mowy Medincus reprezentowali:
lekarze – Cezary Łuszcz, Piotr Denisiuk
wykład – Łukasz Kralczyński
badania słuchu – Marta Wójtowicz, Aleksandra Strusewicz
koordynator przedsięwzięcia: Bożena Tatar.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content