Konferencja „Współczesne możliwości diagnostyki, leczenia i rehabilitacji w dziedzinie otorynolaryngologii”, 27 września 2012, Odessa, Ukraina

W dniu 27 września 2012 roku w Odessie, Ukraina, była zorganizowana konferencja „Współczesne możliwości diagnostyki, leczenia i rehabilitacji w dziedzinie otorynolaryngologii”. Konferencja odbyła się pod patronatem Centrum Słuchu i Mowy „Medincus”, Czarnomorskiego Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” oraz Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Wydarzenie było poświęcone oficjalnemu otwarciu Czarnomorskiego Centrum Słuchu i Mowy „Medincus”.

Głównymi uczestnikami konferencji byli przedstawiciele Polski i Ukrainy. W wydarzeniu wzięli udział goście honorowi – przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego im. Nicolae Testemitanu w Kiszyniowie, Mołdawia, wśród których był Rektor Uniwersytetu – prof. Ion Ababii.
Profesor Henryk Skarżyński wygłosił mowę powitalną. Oksana Iznar-Bogdanova, kierownik Czarnomorskiego Centrum Słuchu i Mowy „Medincus”, przedstawiła historię, sytuację obecną oraz przyszłość rozwoju „Medincusa” w Odessie.
Całe to wydarzenie wraz z akcją otwartych drzwi w „Centrum Medincus” śledziły ukraińskie media. Aby podzielić się doświadczeniem z odeskim zespołem specjaliści z Polski przeprowadzili konsultacje w Czarnomorskim Centrum Słuchu i Mowy „Medincus”.