Medincus zbada słuch dzieci w Indiach

29 maja 2019 by administartor
Indie-pap1-850x340.jpg

29 maja br. Centrum Słuchu i Mowy Medincus podpisało 5-letnią umowę o współpracy z MERF Institute of Speech and Hearing w Chennai, w Indiach.

Medincus z MERF Institute of Speech and Hearing przeprowadzi badania przesiewowe słuchu u dzieci oraz rehabilitację osób z zaburzeniami centralnego przetwarzania słuchowego (CAPD). Poza badaniami współpraca zakłada wymianę wiedzy i doświadczeń związanych z diagnostyką, leczeniem i badaniami naukowymi z zakresu otolaryngologii. Wspólnie prowadzone badania dotyczyć będą wczesnej diagnostyki i profilaktyki zaburzeń narządów zmysłów. Centrum Słuchu i Mowy Medincus wesprze też partnera w zakresie rozwoju telemedycyny w regionie (telekonsultacje i telerehabilitacja).

Efektami współpracy Medincusa z MERF Institute of Speech and Hearing będą badania, których wyniki prezentowane będą na konferencjach naukowych, publikacje i szkolenia.

– Umowa podpisana z MERF to szansa na przekazanie naszych doświadczeń i polskiej myśli szkoleniowej. Liczymy na to, że wspólne projekty dostarczą nam nowych danych i przyczynią się do rozwoju diagnostyki i rehabilitacji narządów zmysłów nie tylko w Azji – powiedział prof. Piotr H. Skarżyński, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus.

Współpraca z Indiami zakłada adaptację do potrzeb lokalnych elementów projektu INNOSENSE dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, który skupiał się na diagnostyce i rehabilitacji schorzeń narządów zmysłów (słuchu, wzroku, mowy, równowagi, powonienia). Członkami konsorcjum naukowego są: MERF Institute of Speech and Hearing, Centrum Słuchu i Mowy, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu.
Indie to kolejny po Bangladeszu kraj, z którym Medincus współpracuje w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z diagnostyką, leczeniem i badaniami z zakresu otolaryngologii.

***
prof. Piotr Henryk Skarżyński – otorynolaryngolog, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Realizował krajowe i międzynarodowe projekty badawcze, aktywnie uczestniczył w wielu konferencjach (ponad 1500), współautor ponad 800 publikacji naukowych. Recenzent 23 prestiżowych czasopism i aktywny członek 22 towarzystw naukowych, w tym Światowego Forum Słuchu WHO.

Centrum Słuchu i Mowy Medincus od 17 lat świadczy usługi w zakresie badań diagnostycznych, leczenia i rehabilitacji zaburzeń słuchu, głosu, mowy i równowagi, sprzedaży aparatów słuchowych i implantów słuchowych. Sieć Medincus to 12 placówek w Polsce i 7 filii zagranicznych. W sieci rocznie wykonywanych jest ponad 2500 zabiegów oraz 40 tysięcy konsultacji.

MERF Institute of Speech and Hearing to wiodący ośrodek rehabilitacji słuchu na świecie, największa instytucja edukacyjna w Azji. MERF jest jedynym instytutem w Indiach, który jest członkiem HEARRING, sieci edukacyjnej, skupiającej ekspertów w dziedzinie implantów słuchowych, z 23 najważniejszych instytucji branżowych na świecie.

Indie-pap2
Indie-pap1
Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content