Polak członkiem władz Europejskiej Federacji Towarzystw Audiologicznych

29 maja 2019 by administartor
doc.-PHS_WTC_2-850x340.jpg

Prof. Piotr H. Skarżyński, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus, wybrany został na audytora Europejskiej Federacji Towarzystw Audiologicznych (EFAS). Wyboru dokonano 24 maja br. w trakcie 14. Kongresu EFAS, który odbył się w Lizbonie.

– Ten wybór to dla mnie duże wyróżnienie. Wysoko cenię działania EFAS, mam nadzieję, że w najbliższych latach działania Federacji będą równie efektywne jak dotychczas – skomentował prof. Piotr H. Skarżyński.

Europejska Federacja Towarzystw Audiologicznych zrzesza członków z 35 krajów, audiologów, laryngologów i specjalistów od aparatów słuchowych. Celem Federacji jest umożliwienie wymiany informacji i doświadczeń w dziedzinie edukacji, szkoleń, oceny słuchu, badań przesiewowych i badań naukowych. Współpraca taka przynosi korzyści pacjentom z zaburzeniami słuchu, a także zachęca naukowców do współpracy badawczej.

Warto dodać, że w roku 2011 w Warszawie odbył się ogólnoświatowy Kongres EFAS 2011, poświęcony wczesnemu leczeniu zaburzeń słuchu i mowy. W kongresie uczestniczyło prawie 800 osób lekarzy i naukowców z całego świata, którzy prezentowali najnowsze wyniki badań w dziedzinie wad słuchu.

***
prof. Piotr Henryk Skarżyński – otorynolaryngolog, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Realizował krajowe i międzynarodowe projekty badawcze, aktywnie uczestniczył w wielu konferencjach (ponad 1500), współautor ponad 800 publikacji naukowych. Recenzent 23 prestiżowych czasopism i aktywny członek 22 towarzystw naukowych, w tym Światowego Forum Słuchu WHO.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content