„Miasteczko Słuchu” już 7 sierpnia w Ciechocinku

5 sierpnia 2021 by Rafał Mielczarek
Baner_MIASTECZKO_7_08.jpg

„Miasteczko Słuchu” MEDINCUS ponownie zagości w Ciechocinku, tym razem wydarzenie obędzie się w ramach 23. Festiwalu Operowo-Operetkowego. Specjaliści z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS przeprowadzą bezpłatne, przesiewowe badania słuchu, mieszkańcy miasta i kuracjusze będą mogli także skorzystać z konsultacji lekarza otorynolaryngologa. „Miasteczko Słuchu” to ogólnopolski cykl spotkań z pacjentami stworzony w celu promocji profilaktyki słuchu.


Misją Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS jest inicjowanie i prowadzenie działań mających na celu rzeczywistą ochronę słuchu poprzez promowanie szeroko rozumianej profilaktyki i dostępu do badań oraz porad specjalistów – stąd idea stworzenia „Miasteczka Słuchu” w różnych miastach w Polsce, w myśl zasady „być blisko pacjenta
”. Dane wskazują, że liczba osób z ubytkiem słuchu z roku na rok wzrasta, naszym celem jest by przez promocję profilaktyki przyczynić się do odwrócenia tego trendu – mówi prof. Piotr H. Skarżyński otorynolaryngolog, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS.

 23. Festiwal Operowo-Operetkowy to kilka dni wypełnionych najwyższej klasy muzyką. Badania słuchu specjaliści MEDINCUS przeprowadzą w sobotę, 7 sierpnia w dniu koncertu galowego z okazji 185-lecia uzdrowiska Ciechocinek, w godzinach 14:00-18:00 w Parku Zdrojowym, obok Fontanny „Jaś i Małgosia”. W punkcie „Miasteczko Słuchu” będzie można skorzystać również z konsultacji w zakresie aparatów słuchowych.

Już po raz drugi  specjaliści z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS zadbają o słuch mieszkańców oraz kuracjuszy miasta Ciechocinek w ramach projektu „Miasteczko Słuchu”. Przy okazji ostatniej akcji w lipcu z okazji 185-lecia uzdrowiska Ciechocinek z przesiewowych badań słuchu i konsultacji otorynolaryngologa skorzystało ponad 100 osób. Wśród zgłaszających się do nas licznie pacjentów, zostały rozpoznane m.in. zapalenia ucha środkowego, uszkodzenia narządu słuchu a także szumy uszne. Jest to dla nas sygnał, że nasza inicjatywa „Miasteczko Słuchu” jest potrzeba – mówi Jolanta Gola, koordynator filii Kujawsko-Pomorskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Ciechocinku.

Honorowym Patronatem „Miasteczko Słuchu” MEDINCUS w Ciechocinku objął Leszek Dzierżewicz, burmistrz miasta.

Zobacz relację z poprzedniej akcji “Miasteczko Słuchu” 17 lipca br. w Ciechocinku: 

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content