„Miasteczko Słuchu” w Toruniu

19 sierpnia 2021 by Anna Zakrzewska
236623173_4495857480465969_8784584731009456370_n.jpg

W sobotę 21 sierpnia 2021 r. mieszkańcy Torunia i odwiedzający miasto turyści będą mogli skorzystać z bezpłatnych przesiewowych badań słuchu i konsultacji otorynolaryngologa w ramach wydarzenia „Miasteczko Słuchu” organizowanego przez Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS.

Wydarzenie odbędzie się w ramach ogólnopolskiego cyklu spotkań z pacjentami stworzonego w celu promocji profilaktyki słuchu, dostępu do badań oraz porad specjalistów. Dane wskazują, że liczba osób z ubytkiem słuchu z roku na rok wzrasta, dlatego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS wzięło na cel odwrócenia tego trendu.

– Problem wad słuchu stał się chorobą cywilizacyjną. Należy podejmować działania, które pozwolą wykryć jak najwcześniej dysfunkcje narządu słuchu oraz wdrożyć wczesną terapię i rehabilitację. Stąd idea stworzenia „Miasteczka Słuchu” w różnych miastach w Polsce, w myśl zasady „być blisko pacjenta”. Naszym celem jest zwiększenie świadomości, że słuch należy badać regularnie. Obecnie degeneruje się on szybciej, niż jeszcze 50 lat temu, kiedyś problemy ze słuchem dotyczyły w szczególności osób w wieku 70-80 lat, teraz dotykają coraz młodszych grup – mówi prof. Piotr H. Skarżyński, otorynolaryngolog, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS.

Wydarzenie „Miasteczko Słuchu” odbędzie się w sobotę 21 sierpnia 2021 r. w godzinach 14:00-19:00 na toruńskim Bulwarze Filadelfijskim (obok kawiarni letnich). To już trzeci punkt na mapie cyklu spotkań specjalistów z pacjentami w ramach działalności „Miasteczka Słuchu”.

– Każde takie wydarzenie utwierdza nas w przekonaniu, że to inicjatywa bardzo potrzebna. Przy okazji ostatniej akcji z przesiewowych badań słuchu i konsultacji lekarza otorynolaryngologa skorzystało ponad 100 osób. Wśród zgłaszających się do nas licznie pacjentów, zostały rozpoznane m.in. zapalenia ucha środkowego, uszkodzenia narządu słuchu a także szumy uszne, schorzenia, których nie należy bagatelizować – mówi lek. Jędrzej Bartosik, otorynolaryngolog, kierownik Toruńskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS.

Wydarzenie „Miasteczko Słuchu” zostało zainicjowane przez Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w tegoroczne wakacje, jednak wysoka frekwencja i zainteresowanie akcją wskazują, że na stałe wpisze się do kalendarza wydarzeń polskich miastach.

Fot. Kamil Zajdler.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content