Profesor Piotr H. Skarżyński był gościem programu „Rzecz o Biznesie”, w którym odpowiadał na pytania dotyczące usprawnienia opieki zdrowotnej w Polsce

12 stycznia 2024 by Katarzyna Kocot
posty_fb_MEDINCUS_Rzepa-wywiad.jpg
Profesor Piotr H. Skarżyński był gościem programu „Rzecz o Biznesie”, w którym odpowiadał na pytania dotyczące usprawnienia opieki zdrowotnej w Polsce.
 
Profesor Skarżyński poruszył temat krótko i długofalowych rozwiązań, zwracając szczególną uwagę na aspekty medycyny pracy. Zauważył potrzebę wprowadzenia działań prewencyjnych, które uchroniłyby pracodawców przed problemami związanymi z absencją pracowników w miejscu pracy.
 
„Moim pomysłem jest wprowadzenie pewnych regularnych badań, od których wykonania uzależnione jest wydanie zaświadczenia o zdolności do pracy – połączenie medycyny pracy z programami profilaktycznymi.
 
Gdybyśmy zadbali o prewencyjne badania, moglibyśmy w szybszym terminie wykryć przyczyny długotrwałych zwolnień.”
 
W dalszej części wypowiedzi, ekspert podkreślił psychologiczne skutki niedosłuch u osób w wieku powyżej 60 roku życia. Wspomniał o izolacji społecznej, rezygnacji z życia towarzyskiego i tym samym – unikaniu pracy.
 
W rozmowie z redaktorem zarządzającym dziennika „Rzeczpospolita”, Marcinem Piaseckim, profesor Skarżyński zasugerował objęcie działaniami profilaktycznymi również dzieci.
 
 
Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content