Przedstawiciel Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS na Forum Wysokiego Szczebla Afryka-Europa w Wiedniu

21 grudnia 2018 by administartor
11.jpg

Forum Wysokiego Szczebla Afryka-Europa to płaszczyzna promocji innowacji i digitalizacji jako ważnego narzędzia przyszłego rozwoju we współpracy w relacjach gospodarczych, handlowych, biznesowych i inwestycyjnych, aby każdy mógł skorzystać z trwającej transformacji cyfrowej. Podczas dwudniowego szczytu w Wiedniu szefowie państw i rządów krajów afrykańskich i europejskich, a także przedstawiciele licznych organizacji międzynarodowych i światowych firm przedstawiali swoją wizję obecnej i przyszłej współpracy między Afryką a Europą, dyskutowali o inwestycjach w start-upy i nowe technologie oraz rozwiązaniach cyfrowych dla gospodarki.

Spotkanie przywódców Unii Europejskiej i Unii Afrykańskiej zostało poprzedzone forum gospodarczym, z udziałem ok. 1000 firm, wśród których był Prezes Zarządu Centrum Słuchu i Mowy – Łukasz Bruski.

Uczestnicy Forum omawiali możliwości wzmocnienia współpracy między kontynentami w dziedzinie innowacji i cyfryzacji, a także finansowanie projektów poprawiających warunki życia w Afryce i promujących zrównoważony rozwój. Forum Afryka-Europa zorganizowali wspólnie kanclerz Austrii, sprawującej prezydencję w Radzie UE, Sebastian Kurz oraz prezydent Rwandy, sprawującej prezydencję w Unii Afrykańskiej, Paul Kagame. Polskę na Forum reprezentował premier Mateusz Morawiecki, któremu towarzyszył Minister cyfryzacji Marek Zagórski, przedstawiciele MSZ, a także resortu przedsiębiorczości i technologii.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content