Spotkania z użytkownikami implantów ślimakowych

23 października 2020 by administartor
DSC_2906-Copy-1200x800.jpg

W październiku miały miejsce warsztaty “W krainie dźwięków” dla użytkowników implantów ślimakowych MED-EL, przeznaczone dla dzieci i ich opiekunów. Odbyły się one w Szczecinie i Olsztynie. Z kolei w Rzeszowie zrealizowane zostało kolejne spotkanie dla użytkowników implantów ślimakowych firmy Advanced Bionics.

 

Warsztaty dla użytkowników implantów ślimakowych MED-EL

W warsztatach pod nazwą “W krainie dźwięków” dla użytkowników implantów ślimakowych MED-EL wzięły udział dzieci w wieku 6-11 lat i ich opiekunowie. Jest zaplanowanych kilka takich spotkań – jak dotychczas odbyły się one w Zachodniopomorskim Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Szczecinie (2.10.2020 r.) oraz w Warmińsko-Mazurskim Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Olsztynie (9.10.2020 r.).

Spotkania podzielone były na dwie części. W pierwszej zaprezentowane zostały placówki, w których odbywały się spotkania oraz wygłoszono wykład pt. “Muzyka w rozwoju słuchowym człowieka”. W drugiej części dzieci uczestniczyły w warsztatach z muzykoterapii, świadomości mowy oraz emisji głosu, przeprowadzonych przez Zespół Muzykoterapii Światowego Centrum Słuchu. Zajęcia te były świetną zabawą dla dzieci, które bardzo chętnie i aktywnie brały w nich udział. W tym czasie rodzice uczestniczyli w dwóch wykładach:

  • Instruktaż: „Jak przeprowadzić domowy trening słuchowy?” 
  • Prezentacja dot. procesorów dźwięku firmy MED-EL

Zostały one zrealizowane przez przedstawicieli zespołu serwisu MED-EL z Kajetan.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem niespodzianek dla najmłodszych – worko-plecaków MED-EL z kolorowankami, a także ogłoszeniem konkursu plastycznego dla uczestników spotkania.

 

Warsztaty dla użytkowników implantów ślimakowych Advanced Bionics

Za nami także kolejne spotkanie dla użytkowników implantów ślimakowych firmy Advanced Bionics, które odbyło się w dniu 14 października 2020 r. w Podkarpackim Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Rzeszowie.

Spotkanie poza wykładami zespołu Advanced Bionics obejmowało także konsultacje lekarskie i rehabilitacyjne wykonywane przez naszych specjalistów. Podobnie jak podczas poprzednich spotkań, które odbyły się w Kajetanach i Ciechocinku, uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia własnego procesora implantu ślimakowego oraz indywidualnej konsultacji ze specjalistą klinicznym. Mogli również zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, oferującymi jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości posiadanych przez nich implantów ślimakowych.

Była to także okazja do wspólnego poznania się i wymiany doświadczeń. Każdy uczestnik miał możliwość porozmawiania z lekarzem i skonsultowania z nim swoich ewentualnych wątpliwości dotyczących użytkowania urządzenia i, co za tym idzie, własnego zdrowia. Spotkania zakończyły się prezentacją nowych narzędzi rehabilitacyjnych.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Warsztat w Szczecinie (02.10.2020 r.)

Warsztat w Olsztynie (09.10.2020 r.)

Warsztat w Rzeszowie (14.10.2020 r.)

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content