Szpital Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy Medincus ma 8 lat

20 sierpnia 2011 roku przeprowadzono pierwszą operację w Szpitalu Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Kajetanach. Szpital powstał, by kompleksowo leczyć pacjentów z problemami otolaryngologicznymi.
Zespół Szpitala to lekarze specjaliści przeprowadzający operacje, anestezjolodzy, pielęgniarki, asystenci kliniczni, technicy medyczni i sekretarki medyczne – doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach, którzy zapewniają profesjonalną opiekę przed, w trakcie i po zabiegach.
Z usług placówki korzystają pacjenci z Polski i zza granicy, szpital odwiedzili do tej pory pacjenci z 38 krajów, w tym np. z Kazachstanu, Argentyny, Indii, RPA czy Wybrzeża Kości Słoniowej. W szpitalu w Kajetanach przeprowadzanych jest ok. 2500 operacji rocznie. Wykonywane są się m. in. zabiegi operacyjne w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii, wszechstronną opieką objęci są także pacjenci po wszczepieniu implantu słuchowego.
Personel szpitala zwraca szczególną uwagę na poczucie bezpieczeństwa dzieci i ich komfort. Rodzic lub opiekun prawny może przebywać z dzieckiem na oddziale i aktywnie uczestniczyć w opiece oraz hospitalizacji małego pacjenta. Wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy specjalistów i pielęgniarek daje gwarancję kompleksowej opieki w trakcie całego procesu leczenia.
Szpital Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy Medincus dysponuje jednym z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Polsce. Dwie sale operacyjne wyposażone są w światowej klasy sprzęt, pozwalający na bezpieczne wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów operacyjnych. Na pacjentów czekają komfortowo wyposażone pokoje, a znajdujące się tuż obok tereny rekreacyjne, restauracja i mini zoo pomagają zmniejszyć stres w trakcie hospitalizacji.
Więcej informacji na www.csim.pl/szpital