Wioślarze wspierani przez Grupę Medincus Mistrzami Świata 2019

3 września 2019 by Mateusz Szczepanek

Polska czwórka wioślarzy Mistrzami Świata 2019. Marcin Brzeziński startujący w czwórce bez sternika z Mikołajem Burdą, Mateuszem Wilangowskim oraz Michałem Szpakowskim zdobył w Linzu złoty medal wioślarskich mistrzostw świata 2019 w konkurencji olimpijskiej!

Centrum Słuchu i Mowy Medincus wspiera zmagania wioślarskie Marcina Brzezińskiego, członka Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

To pierwszy medal biało-czerwonych w tegorocznych MŚ, ale nie pierwszy sukces tej czwórki. W czerwcu w tym samym składzie ta osada była druga w mistrzostwach Europy w Lucernie. Co więcej, Wilangowski, Burda, Brzeziński i Szpakowski byli w przeszłości częścią ósemki, która zdobyła brąz mistrzostw świata w 2014 roku i srebro ME trzy lata później.

Polscy wioślarze zdobyli cztery medale na zakończonych w niedzielę (1 września) mistrzostwach świata w Linzu – złoty, dwa srebrne i brązowy. Reprezentacja Polski zajęła dziesiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Srebrne medale zdobyły obie czwórki podwójne – żeńska: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann; i męska: Fabian Barański, Dominik Czaja, Szymon Pośnik i Wiktor Chabel. W niedzielę brąz dołożyła męska dwójka podwójna: Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski. Niezmiernie cieszymy się z medali, ale równie cenne są kwalifikacje olimpijskie. Polacy wywalczyli sześć przepustek do Tokio.

Serdecznie gratulujemy całej polskiej reprezentacji i życzymy wytrwałości i energii w przygotowaniach do kolejnych zawodów oraz igrzysk olimpijskich.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl