Terapia SPPS nominowana do Godła „Teraz Polska”

9 maja 2018 by administartor
1920x456-3-1-e1525862596477-850x340-1525863286.jpg

Pod koniec kwietnia w Warszawie ogłoszone zostały nominacje 28. edycji konkursu „Teraz Polska” organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Produkty, usługi, innowacje i gminy, które w tym roku zdobyły największe uznanie Branżowych Komisji Ekspertów, zaprezentowały się Kapitule „Teraz Polska” podczas corocznej wystawy. Wśród innowacji nominowanych do Polskiego Godła Promocyjnego w XI edycji Konkursu „Teraz Polska” dla Przedsięwzięć Innowacyjnych znalazło się opracowanie Stymulatora Polimodalnej Percepcji Sensorycznej do prowadzenia terapii metodą Skarżyńskiego – Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o. „Medincus”. Rekomendacji do Godła Promocyjnego „Teraz Polska” udzieliła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Konkurs „Teraz Polska” od blisko 30 lat niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem firm, które szukają sposobu na potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych przez siebie produktów i usług. Tym potwierdzeniem jest biało-czerwone Godło „Teraz Polska”, które stało się dla Polaków symbolem najwyższej jakości i polskiego pochodzenia produktu.

Laureatów XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska” poznamy podczas uroczystej gali wręczenia statuetek 18 czerwca 2018 r. w Teatrze Wielkim.

Stymulacja Polimodalnej Percepcji Sensorycznej metodą Skarżyńskiego to terapia mająca zastosowanie w wielu różnych grupach zaburzeń współwystępujących z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. SPPS prowadzona jest za pomocą innowacyjnego urządzenia służącego do prowadzenia wielozmysłowej terapii. Programy zastosowane w SPPS opracowane zostały dla pacjentów wykazujących trudności w przetwarzaniu słuchowym współwystępującymi z następującymi trudnościami:

  • problemy z rozumieniem mowy;
  • trudności w czytaniu i pisaniu;
  • opóźnionym rozwojem mowy;
  • dyslalią;
  • trudnościami w koncentracji uwagi;
  • trudnościami w czytaniu i pisaniu;
  • jąkaniem;
  • zaburzeniami głosu.

 

Innowacyjnym elementem metody jest połączenie stymulacji słuchowej z treningiem psychologicznym. Zintegrowanie terapii psychologicznej z treningiem funkcji słuchowych daje o wiele większe możliwości efektywnego oddziaływania na osoby borykające się z trudnościami z przetwarzaniem słuchowym. Zaprojektowane w SPPS rozwiązania służą prowadzeniu terapii na wielu różnych płaszczyznach jednocześnie. Zaangażowane są różne ludzkie zmysły (słuch, wzrok, dotyk) oraz ich integracja i koordynacja. Innowacyjność zastosowanych rozwiązań stworzyła możliwość stymulowania wielu różnych funkcji jednocześnie.

 

SPPS prowadzona jest za pomocą innowacyjnego urządzenia służącego do prowadzenia wielozmysłowej terapii, w którego skład wchodzą: iPad, słuchawki na przewodnictwo powietrzne i kostne z wbudowanym mikrofonem oraz przystawka SPPS, w której zastosowano szereg modyfikacji dźwięku m.in.: filtracje różnego typu (w tym tzw. filtrację fonetyczną), separację drogi powietrznej i kostnej, a także zmiany w natężeniu i czasie trwania dźwięku.

 

Terapia SPPS składa się z 3 poziomów, lecz w przypadku braku poprawy wyników pacjenta, każdy z poziomów może zostać powtórzony. Jeden poziom terapii trwa 5 lub 15 dni. Układ oddziaływań terapeutycznych składa się z 3 części: słuchania przetworzonego przez przystawkę SPPS materiału dźwiękowego, relaksacji i gier multimedialnych oraz psychoedukacyjnych wykonywanych na iPadzie. Zestaw SPPS jest mały, poręczny a przez to wygodny w użyciu. Nie wymaga współdziałania z innymi, często dużymi oraz kosztownymi urządzeniami, zlokalizowanymi w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach. Przekłada to się na znaczne obniżenie kosztów użytkowania urządzeń terapeutycznych oraz większą dostępność treningu. Terapię SPPS pacjent może odbywać w placówce terapeutycznej lub w domu.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content