Uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Centrum Słuchu i Mowy “Medincus” a “Centrum Neurologii Klinicznej” (Sankt Petersburg)

20 lutego 2019 by administartor
20190215_132759-850x340-1550658345.jpg

W dniu 15 lutego 2019 r. w siedzibie Centrum Słuchu i Mowy “Medincus” w Kajetanach została zawarta umowa o współpracy pomiędzy naszą jednostką, a “Centrum Neurologii Klinicznej” z Sankt Petersburga w Rosji. W imieniu Centrum Słuchu i Mowy umowę podpisali prof. nadzw. dr hab. n. med. mgr zarz. Piotr Henryk Skarżyński, Dyrektor ds. Nauki i Rozwoju i Prezes Zarządu Centrum Słuchu i Mowy dr n. o zdr. inż. Łukasz Bruski, natomiast ze strony “Centrum Neurologii Klinicznej” – Dyrektor Spółki Elena Ukhanova i koordynator projektu Aleksandr Ukhanov.

Podpisana umowa dotyczy współpracy w kierunku nowej terapii i metody wsparcia pacjentów mającej zastosowanie w wielu różnych grupach zaburzeń współwystępujących z zaburzeniami przetwarzania słuchowego, czyli Stymulacji Polimodalnej Percepcji Sensorycznej (SPPS-S) metodą Skarżyńskiego. Należy tu nadmienić, że inicjatywa współpracy została podjęta przez stronę rosyjską nie bez powodu. Metoda SPPS-S to unikalna terapia służąca do prowadzenia wielozmysłowej terapii, która została nagrodzona w Konkursie „Teraz Polska” dla Przedsięwzięć innowacyjnych w roku 2018. W dniu podpisania umowy poruszane były zagadnienia związane z zastosowaniem najnowszych urządzeń i technologii w trakcie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji osób z wadami słuchu.

W ramach spotkania goście z Sankt Petersburga zwiedzili  Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” w Kajetanach, poznając jej zalety. Szanowni goście byli zachwyceni wyglądem i nowoczesnym wyposażeniem szpitala. „Dziękujemy bardzo za możliwość zobaczenia na własne oczy tak wyjątkowego Centrum. Mamy nadzieje, że nasza współpraca będzie korzystna i owocna” – powiedziała Dyrektor Centrum Neurologii Klinicznej sp. z o.o. Elena Ukhanova.

 

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content