Z WIZYTĄ W BANGLADESZU

21 października 2021 by administartor
IMG-20211012-WA0039-1200x800.jpg

Przedstawiciele Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS z wizytą w Dhace, stolicy Bangladeszu. Stanowi ona kontynuację rozpoczętej wcześniej współpracy w zakresie projektów naukowych, m.in. dotyczących leczenia niedosłuchu, organizacji badań przesiewowych słuchu oraz wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z diagnostyką, leczeniem i badaniami naukowymi z zakresu otorynolaryngologii.

Podczas zorganizowanego przez Instytut PISER w Bangladeszu (zrzeszający i wspierający specjalistów, pedagogów i terapeutów pracujących na rzecz osób z dysfunkcjami) wydarzenia „Program rozwoju zawodowego” swoje wystąpienie o  technologii przesiewowych badań słuchu zaprezentował dr n. o zdr. Łukasz Bruski, Prezes Zarządu CSiM MEDINCUS. O roli audiologów w szpitalach otorynolaryngologicznych opowiadał prof. Piotr H. Skarżyński, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS. Odbiorcami wystąpień byli studenci kierunków uruchomionych przy współpracy Austriackiej Agencji Rozwoju ADA oraz Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS.

Cieszy ogromnie fakt bycia świadkiem wcielenia w życie wcześniej założonych planów tj. utworzenia m.in. studiów licencjackich w zakresie audiologii i patologii mowy w Bangladeszu. Jako Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS mamy możliwość przekazywania naszych doświadczeń na forum międzynarodowym i współpracy przy globalnych projektach – mówił prof. Piotr H. Skarżyński.

W trakcie wizyty Prof. Piotr H. Skarżyński poprowadził również warsztat zorganizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Chorób Uszu, Nosa i Gardła w Bangladeszu poświęcony zagadnieniom wszczepienia implantów ślimakowych, w którym wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia w Bangladeszu, Szpitala Wojskowego Combined Military Hospital w Dhace oraz Uniwersytetu Medycznego w Bangladeszu – Bangabandhu Sheikh Mujib Medical University (BSMMU). 

Kolejne już spotkanie w Bangladeszu jest potwierdzeniem wciąż rozwijającej się współpracy między polskimi otorynolaryngologami i audiologami, a lekarzami z Azji Południowej, a także szansą wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z diagnostyką, leczeniem i badaniami naukowymi z zakresu otorynolaryngologii.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji foto z wizyty przedstawicieli MEDINCUS w Bangladeszu:

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content