Abstrakt współautorstwa prof. Piotra H. Skarżyńskiego uznany za najlepszy na światowej konferencji

4 maja 2021 by Anna Zakrzewska
Bez-tytułu.png

Abstrakt współautorstwa prof. Piotra H. Skarżyńskiego został wyróżniony przez Radę Naukową światowego kongresu CI2021 – Cochlear Implants in Adults in Children. Cochlear Implantation: it takes a village. Konferencja odbyła się w dniach 28.04 – 01.05.2021 w formule online. Nagroda została wręczona podczas sesji otwierającej wydarzenie w dniu 29 kwietnia.

Prof. Piotr H. Skarżyński był autorem pięciu prezentowanych prac. W programie konferencji, oprócz prac ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów, znalazło się zaledwie kilka prac z ośrodków w Europie, nie było natomiast innych z Polski. Praca „Cognitive Improvement after Cochlear Implantation in Older Adults with Severe or Profound Hearing Impairement: a Prospective, Longitudinal, Controlled, Multicentrer Study” zdobyła nagrodę za najlepszy abstrakt (CI2021 Best Abstract Award). Warto podkreślić, iż była to jedyna nagrodzona praca, której współautorem był reprezentant z Polski.

Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, iż abstrakt został wyróżniony z 350 zgłoszeń, z których następnie 100 zostało zaakceptowanych do wygłoszenia na podium. Tylko dziewięć z tych prac zdobyło nagrody, co świadczy o wysokim poziomie merytorycznym, innowacyjności i potencjale wyników przedstawionych w pracy, współopracowanej przez prof. Piotra H. Skarżyńskiego.

Konferencja “CI2021 – Cochlear Implants in Adults in Children” to cykliczne wydarzenie, skupiające wybitnych specjalistów z całego świata, zajmujących się implantami ślimakowymi w szerokiej perspektywie. Prof. Piotr H. Skarżyński uczestniczy w ww. spotkaniach od wielu lat, podejmując i rozwijając współpracę na płaszczyźnie międzynarodowej oraz promując osiągnięcia polskiej medycyny na świecie.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content