Jesienna konferencja: „Jak pomagać dzieciom z opóźnionym rozwojem mowy i z innymi trudnościami komunikacyjnymi pochodzenia centralnego?”

Serdecznie zapraszamy na jesienną konferencję poświęconą pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z zaburzeniami psychomotorycznymi, w tym z zaburzeniami komunikacji językowej, pod tytułem:

„Jak pomagać dzieciom z opóźnionym rozwojem mowy i z innymi trudnościami komunikacyjnymi pochodzenia centralnego? Terapia Psychomotoryczna wg M. Procus i M. Block jako propozycja pomocy dla dzieci z trudnościami w mowie oraz z zaburzeniami psychomotorycznymi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Uzasadnienie neurofizjologiczne”.

Nasza konferencja odbędzie się w dniu: 18.11.2016 r. w Zachodniopomorskim Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” w Szczecinie, przy ul. Starzyńskiego 3-4, w godz.:10:00-17:00.

Jest nam miło poinformować, że prelegentami będą:

 • dr n.med. Anna Dąbrowska, audiolog, foniatra, Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” w Szczecinie;
 • dr n.med. Magdalena Chrościńska- Krawczyk, neurolog, specjalista neurologii dziecięcej, Klinika Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala w Lublinie,
 • dr n.med. Iwona Kochanowska, neurolog, specjalista neurologii dziecięcej, „Ośrodek Wczesnej Interwencji” w Szczecinie, Gabinety specjalistyczne „Akson” w Szczecinie, 
 • mgr Bożena Zychowicz, logopeda, terapeutka psychomotoryki i zaburzeń neurologicznych u dzieci, certyfikowana trenerka terapeutów psychomotoryki, (Fundacja Rozwoju Psychomotoryki Warszawa), pracuje także Ośrodku Rozwoju Terapii Psychomotorycznej LOGOKONTAKT w Warszawie i w PPP w Otwocku,

oraz rehabilitanci z Zachodniopomorskiego Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” w Szczecinie: 

 • mgr Joanna Rzepkowska, surdologopeda, terapeuta zaburzeń psychomotorycznych w metodzie belgijskiej wg M.Procus i M.Block, 
 • mgr Ewa Długosz, logopeda, terapeuta jąkania, terapeuta zaburzeń psychomotorycznych w metodzie belgijskiej wg M.Procus i M.Block,
 • mgr Joanna Bednarczyk fizjoterapeuta, terapeuta PNF, terapeuta Kinesiology Taping, tłumacz języka migowego, terapeuta mobilizacji krótkodźwigniowej.

  Konferencja ma na celu zaprezentowanie terapii psychomotorycznej wg M.Procus i M.Block, rekomendowanej przez neuropediatrię dziecięcą dr Zofię Kułakowską. Jest to ceniony w świecie model terapii wypracowany w Belgii, stosowany jako forma pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, borykających się z zaburzeniami psychomotorycznymi w tym z zaburzeniami komunikacji językowej.

  Jeżeli mają Państwo pod swoją opieką dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z zaburzeniami psychomotorycznymi w obrębie: słuchu i mowy, ruchu, emocji i zachowania, funkcji poznawczych lub stricte z zaburzeniami komunikacji językowej ( np. opóźniony lub nieharmonijny rozwój mowy, dysfazja rozwojowa, jąkanie, SLI, mutyzm) zapraszamy na naszą konferencję.

  Lekarze i terapeuci przedstawią obraz kliniczny dziecka wymagającego interwencji terapeutycznej metodą psychomotoryczną.

  Zachęcamy do zapisów:

  osobiście w Rejestracji Zachodniopomorskiego Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” ul. Starzyńskiego 3-4 w Szczecinie, telefonicznie: 91 455 33 00 (najłatwiej dodzwonić się w godz.:18:00-20:00) oraz mailowo: rejestracja.szczecin@medincus.pl, podając następujące dane:
  imię i nazwisko uczestnika, placówkę, numer telefonu oraz adres mailowy.