Medincus partnerem Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki

4 czerwca 2021 by Anna Zakrzewska
festiwal-1200x628.jpg

Bogaty program festiwalowy to między innymi warsztaty, koncerty, wernisaż, oprowadzania, a także dużo wiedzy jak dbać o słuch.

Pierwsza kampania Słyszę Dobre Dźwięki organizowana przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie wystartowała w 2016 roku i od początku stawia słuch w centrum uwagi.

Jako filharmonia wydawało nam się, że o słuchu wiemy wiele. Okazało się, że sporo do nauczenia się przed nami. Sama jakość dźwięków to jeden z aspektów, warto zwrócić również uwagę na to, jak lepiej usłyszeć drugiego, jak być bardziej wrażliwym na dźwięki, które nas otaczają. Pod hasłem Dobrych Dźwięków kryje się nie tylko kwestia słuchu, higieny, ale tak naprawdę wrażliwości człowieka i jaką rolę terapeutyczną może odegrać muzyka – mówiła podczas konferencji prasowej Dorota Serwa, Dyrektor Filharmoniii w Szczecinie. – Filharmonia jest dla wszystkich i ze wszystkimi możemy pochylić się nad cudowną rolą muzyki.

Festiwal będzie trwał 6 dni i rozpocznie się konferencją, która dotyczyć będzie różnych zakresów muzyki i tego, jak wpływa ona na naszą kondycję. Następnie wernisaż, oprowadzanie po Filharmonii Szczecińskiej dla wszystkich, jak również z tłumaczeniem na język migowy dla osób głuchych oraz oprowadzanie z audiodeskrypcją dla niewidomych. W piątek odbędzie się wyjątkowy koncert, Pawła Pudło, pomysłodawcy koncertu z wykorzystaniem materiałów recyklingowych i połączenie ich jako instrumentów z orkiestrą symfoniczną.

W sobotę, 12 czerwca, na uczestników festiwalu czeka Miasteczko Dobrych Dźwięków, do którego zaproszeni są wszyscy. W miasteczku znajdziemy ulicę W Dobrym Tonie, aleję Dobrego Słuchu, skwer Ekologii Dźwięków, ulicę Co Słychać i plac Dobrych Dźwięków. Każda przestrzeń będzie zawierać różne atrakcje i aktywności, m.in. możliwość przebadania słuchu przez specjalistów z Zachodniopomorskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Szczecinie.

Na finał zaplanowany został koncert rodzinny, który będzie ostatnim w sezonie artystycznym. Cała narracja, będzie po raz pierwszy tłumaczona na język migowy.

Festiwal Słyszę Dobre Dźwięki odbędzie się w dniach 8-13 czerwca. Przez wszystkie dni budynek Filharmonii będzie podświetlany na turkusowo, który jest kolorem osób głuchych, oznaczający wyciszenie i spokój.

Szczegółowy program festiwalu dostępny na stronie https://uslysz.filharmonia.szczecin.pl/pl/events.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content