SPPS-S doceniony za innowacyjność

30 października 2019 by administartor
Zloty-Skalpel-2000-1200x797.jpg

Projekt dotyczący opracowania Stymulatora Polimodalnej Percepcji Sensorycznej do prowadzenia terapii metodą Skarżyńskiego (SPPS-S)  zajął 7 miejsce wśród innowacyjnych projektów, w konkursie Złoty Skalpel 2019. Konkurs od 11 lat promuje innowatorów, dzięki którym wzrasta jakość opieki medycznej w Polsce.

Nagroda to wyróżnienie dla narzędzia i zespołu badawczego  w składzie: prof. nadzw. dr hab. n. med. mgr zarz. Piotr Henryk Skarżyński, dr n. o zdr. mgr inż.  Łukasz Bruski, dr. hab. prof. nadzw. Zdzisław Kurkowski.

Innowacyjny Stymulator do prowadzenia terapii metodą Skarżyńskiego, działa na zmysły słuchu, wzroku i dotyku, dzięki czemu skuteczne jest w wielu grupach zaburzeń o podłożu sensorycznym. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, u podłoża, których leżą centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, wpływające m.in.: na problemy z rozumieniem mowy, trudności w czytaniu i pisaniu, zaburzenia artykulacji, niepłynność mowy, zaburzenia głosu, opóźniony rozwój mowy czy zaburzenia koncentracji uwagi słuchowej. Osoby mające trudności w przetwarzaniu słuchowym mają często problemy ze słyszeniem w hałasie, trudności w spełnianiu złożonych poleceń, przekręcaniu podobnie brzmiących słów, trudności w czytaniu i pisaniu, w koncentracji uwagi, nadwrażliwości na głośne dźwięki. Stymulator  trenuje zmysły i pomaga w leczeniu wielu zaburzeń.

– Nasz stymulator powstał na bazie potrzeb lekarzy i małych pacjentów. Cieszymy się, że kolejne gremium doceniło innowacyjność i skuteczność Stymulatora. Warto dodać, że terapia SPPS-S zyskuje uznanie na świecie. Stosowana jest już nie tylko w Polsce, doceniają ja także lekarze i specjaliści w Rosji, Ukrainie, Kirgistanie, Kazachstanie i na Białorusi, a kolejne wdrożenia planujemy w Iraku, Bangladeszu i Uzbekistanie – dodaje prof. P.H. Skarżyński.

Uroczysta Gala konkursu odbyła się 29 października 2019 r. w Warszawie. Złoty Skalpel to prestiżowy plebiscyt organizowany przez redakcję „Pulsu Medycyny”, wydawanego przez Bonnier Business Polska.

Zobacz ulotkę:

Fotogaleria:

 

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content