Uczniowie z Torunia bezpłatnie badali słuch

22 czerwca 2022 by Anna Zakrzewska
torun-badania-1200x900.jpg

Toruńskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS od marca prowadziło akcję bezpłatnych przesiewowych badań słuchu w okolicznych placówkach oświatowych. W Toruniu, Grębocinie i Zębowie nasi specjaliści przebadali w sumie 573 dzieci ze szkół, przedszkoli oraz żłobków. Z akcji skorzystało również 76 nauczycieli oraz członków kadry pomocniczej.

Uświadamianie społeczeństwu potrzeby regularnego kontrolowania słuchu jest niezwykle istotne. Problemy ze słyszeniem nie dotyczą już tylko osób starszych, borykają się z nimi coraz młodsi ludzie, również dzieci. Samodzielne rozpoznanie objawów pogarszającego się słuchu nie jest łatwe, niekiedy zauważalne stają się dopiero, gdy niedosłuch jest już mocno zaawansowany i wymaga długofalowego leczenia.

Prowadzona przez Toruńskie CSIM akcja bezpłatnych badań słuchu spotkała się z dużym zainteresowaniem. W wielu placówkach, chęć wykonania badania u dziecka zgłosili praktycznie wszyscy rodzice oraz opiekunowie, mając świadomość, jak ważna jest profilaktyka słuchu oraz – w przypadku wykrytych problemów słuchowych – ich głębsza diagnoza i odpowiednio szybkie rozpoczęcie leczenia. 

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content