Sztuczna inteligencja przyszłością w placówkach medycznych

6 lipca 2022 by Anna Zakrzewska
small-Medincus_Łukasz-Bruski-1-1200x1200.jpg

W wywiadzie dla serwisu ZOZ.pl, dr n. o zdr. inż. Łukasz Bruski, prezes Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o. o. wyjaśniał czytelnikom, jak duże znaczenie ma wykorzystywanie sztucznej inteligencji (ang. Artificial Intelligence – AI) w codziennym funkcjonowaniu placówek medycznych. Najnowsze zastosowania sztucznej inteligencji są niezbędne w każdej placówce medycznej. Pomagają m.in. efektywnie zarządzać zasobami pozamedycznymi procedurami szpitalnymi z wykorzystaniem konkretnych zasobów AI – mówił Prezes CSIM Sp. z o.o. AI daje możliwość wprowadzania usprawnień i potrzebnych w danej placówce medycznej konkretnych działań, co wiąże się automatycznie z poprawą efektywności.

Sztuczna inteligencja znacząco wpływa także na zarządzanie dokumentacją i danymi medycznymi, które – odpowiednio uporządkowane, przypisane do konkretnych analiz i raportów – pozwalają lekarzom oraz personelowi administracyjnemu skutecznie i szybko docierać do potrzebnych informacji. Zebrane w jednym miejscu dane pacjenta bardzo ułatwiają postawienie precyzyjnej diagnozy i włączenie odpowiedniego leczenia, które zwiększy skuteczność zastosowanych terapii i korzystnie wpłynie na jakość życia pacjentów.

Nowoczesna technologia niewątpliwie wnosi przełom i wprowadza korzyści w każdej branży, która decyduje się zastosować sztuczną inteligencję.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content