Wizyta przedstawicieli CSIM MEDINCUS w USA

9 września 2022 by Anna Zakrzewska
chicago_n-1200x900.jpg

O pozycji polskiej otologii delegacja Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS rozmawiała z lekarzami i przedstawicielami polskich instytucji w USA podczas wizyty w Chicago. Przedstawiciele CSIM wzięli także udział w organizowanym przez Fundację Kopernikowską festiwalu „Taste of Polonia”, gdzie mieli okazję przedstawić dokonania polskiej otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii.

W wywiadzie dla TVP Polonia prof. Piotr H. Skarżyński – otorynolaryngolog, audiolog i foniatra wyjaśniał, jak bardzo rozwinęła się otorynolaryngologia w Polsce i jak  wysoko cenieni są polscy specjaliści oraz ich nowatorskie podejście w leczeniu schorzeń otorynolaryngologicznych. Profesor  wspominał, że lekarze ze Stanów Zjednoczonych wielokrotnie i bardzo chętnie odwiedzali Kajetany, chcąc pogłębić wiedzę oraz umiejętności, które następnie wdrażali w swoich rodzimych placówkach za oceanem. Również polscy lekarze, odwiedzając USA, mieli okazję przyjrzeć się zarówno pracy amerykańskich specjalistów, jak i organizacji prowadzonych procesów, tzw. evidence-based medicine – działaniom mającym na celu sprawowanie pełnej i jak najlepszej opieki nad pacjentem.

Prof. Piotr H. Skarżyński zaznaczył, ze dzięki rozwiązaniom telemedycznym i konsultacjom online, specjaliści z Kajetan są dostępni również dla pacjentów z USA, którzy na pierwsze wizyty nie muszą przyjeżdżać osobiście. Ogranicza to konieczność odbywania długich podróży do Polski do minimum i  nie zamyka zagranicznemu pacjentowi dostępu do najlepszych polskich specjalistów.

Cały wywiad można obejrzeć tutaj

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content