Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS oferuje wsparcie pracowniom z ukraińskich filii

Ukraina_post-03_grey-03-002-1-1200x628.jpg

Kiedy 11 lat temu w Odessie, na Ukrainie, otwieraliśmy naszą pierwszą placówkę, dostaliśmy ogrom pozytywnego wsparcia oraz mnóstwo życzliwości ze strony ukraińskich obywateli. Wielu z nich zaufało nam i dzięki temu nasze Centrum mogło się rozwijać. Obecnie, Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS posiada na Ukrainie 3 filie – w Odessie, Łucku i Kijowie, w którym przyjmowanych jest tysiące pacjentów.

Od tygodnia, w związku z prowadzonymi działaniami zbrojnymi, wszystkie te trzy placówki pozostają tymczasowo zamknięte, jednak, jak podkreśla prof. Piotr H. Skarżyński, otorynolaryngolog, audiolog i foniatra, lekarze są w stałym kontakcie ze swoimi pacjentami: „Martwimy się o bezpieczeństwo mieszkańców Ukrainy oraz naszych pacjentów i pracowników, którym przyszło żyć w bardzo trudnych, wręcz dramatycznych czasach. Wszyscy jesteśmy mocno zaniepokojeni ich losem i chcemy ich wesprzeć najlepiej, jak potrafimy”. 

Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS podjęło działania wspierające nasz 50-osobowy zespół w ukraińskich filiach, oferując zatrudnienie w polskich placówkach CSIM MEDINCUS, a także wszelką potrzebną pomoc na czas pobytu w Polsce. Wspieramy także swoich lekarzy, pozostających na Ukrainie, którzy są do dyspozycji pacjentów, w miarę możliwości zapewniając im ciągłość w prowadzeniu rozpoczętych terapii oraz wsparcie, potrzebne dla zapewnienia kontynuacji leczenia i rehabilitacji. „Działania pomocowe są dla nas priorytetem” – podkreśla prof. Piotr H. Skarżyński.  

CSIM MEDINCUS na bieżąco śledzi sytuację za wschodnią granicą, mając ogromną nadzieję na rozsądne i możliwie jak najszybsze zakończenie działań wojennych oraz rozwiązanie konfliktu.

O kolejnych krokach w zakresie działań pomocnych realizowanych przez Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS będziemy Państwa na bieżąco informować.  

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content