Ponad tysiąc przebadanych pacjentów z okazji Światowego Dnia Słuchu

15 marca 2020 by administartor
IMG_20200304_103748-1200x900.jpg

3 marca sieć placówek Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w całej Polsce przeprowadziła akcję bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji protetycznych z okazji Światowego Dnia Słuchu. Motto Światowej Organizacji Zdrowia podjęte na tegoroczne obchody „Nie pozwól, by niedosłuch Cię ograniczał” zostało doskonale oddane w działaniach poszczególnych filii.

Tego dnia w sieci placówek Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS przebadano i skonsultowano ponad tysiąc osób w całym kraju, z czego niemal połowę stanowiły dzieci. W akcji korzystano z rozwiązań telemedycznych wykorzystując Platformę Badań Zmysłów, która pozwala na wczesne wykrywanie wad słuchu, wzroku i mowy, a co za tym idzie wczesną interwencję, która w przypadku wad stwierdzonych u dzieci ma decydujący wpływ na rozwój psychofizyczny. Pacjenci z ubytkami słuchu uzyskali natychmiastowe zalecenia, a pacjenci wymagający leczenia zostali skierowani do odpowiednich lekarzy. Protetycy słuchu udzielali porad i technicznego wsparcia użytkownikom aparatów słuchowych, by stale podnosić komfort życia osób niedosłyszących. Dużą część badanych stanowili także seniorzy.

– Takie akcje są dla nas wielką pomocą, dlatego w imieniu seniorów dziękuję za inicjatywę. W naszym wieku prawie każdy niedosłyszy, a nie każdy może sfinansować sobie badania – mówi pani Krystyna, uczestniczka specjalnego wykładu Aleksandry Strusewicz (protetyk słuchu, technik medyczny) „Jak dbać o słuch”, który odbył się 3 marca w CSiM Medincus w Olsztynie.

Z wielkim optymizmem włączamy się w działania Światowej Organizacji Zdrowia. Mamy wspólny głos – chcemy, by niedosłuch przestał ograniczać. Właśnie dlatego we wszystkich placówkach Centrum Słuchu i Mowy Medincus tego wyjątkowego dnia do dyspozycji pacjentów byli protetycy słuchu i technicy medyczni. Zależy nam na zmianie w postrzeganiu osób z niedosłuchem. Dziś technologia jest tak zaawansowana, że komfort życia osoby z niedosłuchem nie musi odbiegać od komfortu osoby zdrowej.  Myślimy globalnie, a działamy lokalnie, bo w ten sposób jesteśmy najbliżej potrzeb pacjentów – mówi prof. Piotr H. Skarżyński, dyrektor ds. nauki i rozwoju INZ.

 

Fotogaleria:

Relacja video z Katowic:

 

 

 

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content