Przyspieszenie narodowego punktu szczepień przeciw Covid-19

23 kwietnia 2021 by Anna Zakrzewska
O-tym-się-mówi-1200x675.jpg

W programie „O tym się mówi” TVP Info o nowych punktach szczepień i poszerzeniu listy osób wykonujący szczepienia mówiła dr n. farm. Magdalena Beata Skarżyńska, specjalista farmacji aptecznej.

Fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, jak i farmaceuci to są te nowe grupy zawodów medycznych, które po odbyciu szkolenia teoretycznego i praktycznego zostały uprawnione nie tylko do wykonywania szczepień, ale również do ich kwalifikowania.

Środowisko farmaceutyczne od dawna zabiegało o to, aby farmaceutów włączyć do możliwości wykonywania szczepień. Na początku zaczęło się od szczepień na grypę. Ten katalog został poszerzony o możliwość szczepień na koronawirusa, a to otwiera nowe drzwi dla tej grupy zawodowej, a jednocześnie dla pacjentów. Trzeba pamiętać, że apteki zwłaszcza na początku pandemii były tym miejscem, tymi jednostkami medycznymi, które były dla pacjentów cały czas otwarte i świadczyły usługi. – mówiła w programie dr n. farm. Magdalena Beata Skarżyńska, specjalista farmacji aptecznej.

Zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym wykorzystania dawek szczepionki na COVID-19, które w procesie szczepień mogłyby się zmarnować, takie dawki będzie można wykorzystać, szczepiąc każdą chętną osobę powyżej 18. roku życia. Jak powiedziała podczas spotkania dr n. farm. Magdalena Beata Skarżyńska, specjalista farmacji aptecznej: Każda wykorzystana dawka, przybliża nas do sukcesu.

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content