Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej (SPPS-S) nagrodzony złotym medalem na Targach Wynalazków i Innowacji INNOVERSE EXPO 2022 w USA

2 sierpnia 2022 by Rafał Mielczarek
SPPS_nagrodaUSA_2-1200x513.jpg

Opracowany przez Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o. Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej do prowadzenia terapii metodą Skarżyńskiego (SPPS – S) został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem – Złotym Medalem podczas Targów Wynalazków i Innowacji INNOVERSE EXPO 2022 (22-30 lipca 2022), zorganizowanych online w USA przez Światowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej WIIPA. Innowacyjne rozwiązanie wykorzystywane w terapii osób z zaburzeniami przetwarzania słuchowego było do tej pory wielokrotnie nagradzane, m. in. w konkursach: Złoty Skalpel, Polski Produkt Przyszłości oraz Teraz Polska.

Zainteresowanie jurorów oraz uczestników INNOVERSE EXPO 2022 wzbudziła również Kapsuła Badań Zmysłów, zdobywając Srebrny Medal. Jest to zintegrowany system urządzeń do diagnostyki i telekonsultacji schorzeń narządów zmysłów: słuchu, wzroku, węchu, smaku i równowagi umożliwiający przeprowadzenie w jednym miejscu wczesnej diagnostyki. Projekt Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu powstał przy współpracy z zespołami Politechniki Warszawskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Collegium Medicum w Bydgoszczy, Instytutu Narządów Zmysłów, Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS oraz Greenfusion Sp. z o.o.

Wszystkie zaprezentowane podczas Targów INNOVERSE EXPO 2022 wynalazki oceniane były m.in. pod kątem ich innowacyjności, poziomu rozwoju technologicznego, przydatności w zakresie rozwiązywanego problemu czy wkładu na rzecz społeczeństwa. Jurorzy wyłaniający zwycięzców uwzględniali także perspektywę rozwoju wynalazków oraz możliwości jakie dają użytkownikom.

Wydarzenie przyciągnęło gro międzynarodowych wystawców z niemal 20 krajów oraz ponad 1000 uczestników. Stanowiło wyjątkową okazję do zapoznania się z wynalazkami i innowacjami z 12 różnych kategorii, m.in.: elektryczność, ICT, nanotechnologia, biotechnologia, zdrowie i medycyna, mechanika, robotyka i awionika. Celem targów jest promocja świata innowacji, który będzie oparty na zaawansowanych technologiach i rozwoju naukowym.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content