Warsztaty szkoleniowe dla studentów lubelskiego UMCS

3 lutego 2022 by Anna Zakrzewska
newsletter-umcs.jpg

Prof. Piotr H. Skarżyński gościł 20. stycznia 2022 r. na Wydziale Filologicznego UMCS, gdzie poprowadził warsztaty szkoleniowe dla studentów III roku logopedii z audiologią, w ramach przedmiotu „Chirurgiczne metody leczenia zaburzeń słuchu”. 
Tematyka zajęć obejmowała badania słuchu, otochirurgię oraz protezowanie słuchu.

W czasie warsztatów nasi studenci poruszali się w obrębie trzech stanowisk edukacyjnych, w ramach jednego z wyżej wymienionych ćwiczeń, w grupach 6-7 osobowych.
Podczas zajęć wykorzystywane były najnowsze rozwiązania w zakresie audiologii, dzięki uprzejmości firmy GNP Magnusson Aparatura Medyczna Sp. z o.o. oraz Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o.
Na stanowisku diagnostycznym studenci mieli możliwość wykonania audiometrii tonalnej oraz testów centralnych na Platformie Badań Zmysłów, przygotowywali pacjenta i wykonywali badanie słuchowych potencjałów wywołanych z pnia mózgu, na systemie Vivosonic Integrity.

W ramach ćwiczeń otochirurgicznych, studenci mogli zobaczyć na żywo prawdziwe protezki ucha środkowego, dreny oraz systemy implantów ślimakowych, ucha środkowego i kostnych. Dodatkowo, uczestnicy warsztatów zapoznali się z kryteriami audiologicznymi do zabiegów, mieli sposobność samodzielnie przygotować protezki oraz umieścić je w strukturze ucha środkowego i tym samym poczuć się jak prawdziwi chirurdzy.

Na stanowisku z aparatami słuchowymi nasi studenci zobaczyli najnowsze aplikacje i rozwiązania technologiczne, zastosowane w aparatach ReSound, dostępne bezprzewodowe urządzenia wspomagające słyszenie, obserwowali również, jak wygląda zdalne dopasowanie aparatów słuchowych.
Warsztaty dały wyjątkową sposobność do wymiany dotychczasowych doświadczeń, umożliwiły również zebranie informacji na temat ewentualnej możliwości rozwoju kariery zawodowej w dziedzinie audiologii.

W spotkaniu uczestniczyli również: Iwona Tomaszewska-Hert z Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, prowadząca badania słuchu, Bartłomiej Szylz z GNP Magnusson Aparatura Medyczna Sp. z o.o., odpowiedzialny za część otochirurgiczną oraz Jakub Waraczewski, protetyk słuchu z Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, odpowiedzialny za część poświęconą protetyce słuchu i aparatom słuchowym.

Zapraszamy do obejrzenia relacji foto z wykładu:

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content